5 dodatków, które każdy mężczyzna powinien mieć!

meskie gadzety

meskie gadzetyJeszcze do niedawna rzeczą oczywistą było, iż dbałość o wygląd to absolutna domena i niemal obowiązek kobiet. Mężczyzna, który zbytnio afiszował się z tym, że zależy mu na zadbanym, eleganckim wyglądzie, musiał mierzyć się z mało pochlebnymi opiniami na swój temat. Obecnie, i na całe szczęście, poglądy te ulegają znaczącym zmianom, a kobiety coraz częściej dostrzegają, że mężczyzna schludny i wypielęgnowany nadal pozostaje stuprocentowym mężczyzną – z tą (pozytywną!) różnicą, że… po prostu świetnie się prezentuje. Facet, podobnie jak kobieta, śmiało może i powinien budować swój wizerunek przy pomocy rozmaitych dodatków, bo to właśnie te niuanse wpływają na ostateczny odbiór. Jakie dodatki zawsze powinny towarzyszyć przedstawicielom płci męskiej?

1. Zegarek

Zegarek – i co do tego nie ma żadnych wątpliwości – to dodatek niezmiernie praktyczny. Co prawda obecnie mało który mężczyzna nie ma przy sobie nowoczesnego telefonu, ale jak się okazuje, istnieje całkiem sporo sytuacji, w których spojrzenie na zegarek w celu sprawdzenia godziny jest zdecydowanie szybsze i prostsze, niż wyciąganie smartfona z kieszeni spodni bądź z kurtki. Poza tym bardziej prawdopodobne jest to, że telefon ulegnie rozładowaniu niż to, że zegarek „stanie”.

Wybór wśród zegarków jest spory – eleganckie, do noszenia na co dzień (pasujące niemal do każdego ubioru), typowo sportowe, z mnóstwem dodatkowych funkcji. Dobrze dobrany zegarek będzie się świetnie prezentował na przegubie męskiej dłoni. Podobnie jak w przypadku kobiecej biżuterii, może on skutecznie odciągać wzrok od mankamentów, które chcemy ukryć.

2. Bransoletka

Tak samo jak wyżej wymieniony zegarek pełni rolę ozdobną. Co prawda nie ma innego zastosowania, ale odpowiednio dobrana, przyciąga wzrok, kusi i dodaje mężczyźnie odrobiny tajemniczości. I tutaj wybór jest szeroki. Choć bransoletki kojarzą się raczej z typowo damskimi, delikatnymi wyrobami, wykonanymi najczęściej ze złota lub srebra, istnieją bardzo intrygujące modele (np. bransoletki skórzane), które podkreślają prawdziwie męską stylizację i nadają jej „pazura”.

3. Okulary

Okulary to zawsze dobry wybór. Choć najbardziej przywiązujemy się do nich w okresie letnim, tak naprawdę sprawdzają się przez cały rok – zarówno jako niebanalna ozdoba, jak i jako praktyczny dodatek. Są niezastąpione podczas jazdy samochodem czy spaceru w zimowy, ale słoneczny dzień, w czasie którego promienie słońca odbijają się od śniegu i bezlitośnie rażą w oczy.

Trzeba tylko pamiętać o właściwym doborze okularów nie tylko do kształtu twarzy, ale także do stylu ubioru i charakteru. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup okularów w profesjonalnym sklepie, w którym można liczyć na fachową pomoc sprzedawcy.

4. Pasek do spodni

Nie każdy facet zdaje sobie z tego sprawę, ale pasek do spodni naprawdę jest jednym z tych dodatków, które budują stylizację. Właściwie dobrany będzie rewelacyjnie dopełniał całości, ale uwaga – zły wybór może poskutkować efektem odwrotnym do zamierzonego.

5. Portfel

I tutaj bez podtekstów, bo portfel wcale nie musi być duży i wypchany dolarami. Jest to wyjątkowo praktyczny dodatek, który każdy mężczyzna powinien zawsze mieć przy sobie. Drobne monety, prawo jazdy, karta bankomatowa i wiele innych drobiazgów – wszystko to będzie w jednym miejscu, dzięki czemu ryzyko długich poszukiwań czy zgubienia któregokolwiek z nich jest niewielkie. Ogromny wybór wśród portfeli sprawia, że każdy facet wybierze ten, który najbardziej odpowiada jego potrzebom i wymaganiom.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →