Bądź (zadbanym) mężczyzną!

zadbany męzczyznaTroska o skórę i stosowanie różnego rodzaju kosmetyków wciąż bywa dla panów dość wstydliwą sprawą. Na szczęście odsetek mężczyzn, którzy dużą uwagę przywiązują do pielęgnacji ciała wciąż rośnie. Ich kosmetyki nie ograniczają się do pianki czy żelu do golenia oraz mydła. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy w swojej łazience mają krem lub żel do mycia twarzy i nie boją się testować kosmetycznych nowości wiedz, że twoja skóra jest ci wdzięczna.

Przełam tabu

            Synonimem prawdziwego mężczyzny przez lata była oczywiście siła, zarost, ale również średnie przestrzeganie podstawowych zasad higieny i niezbyt wyszukana uroda. Na szczęście czasy się zmieniają. Zmieniają się również preferencje kobiet, które przychylnym okiem patrzą na zadbanych mężczyzn. Lecz aby pielęgnacja była skuteczna warto dowiedzieć się trochę więcej o sobie. A właściwie o swojej skórze. O mężczyznach zwykło się mówić, że są gruboskórni i określenie to nie wzięło się znikąd. Męska skóra faktycznie jest grubsza od kobiecej, a co za tym idzie bardziej odporna na zmarszczki i uszkodzenia. To z pewnością dobra wiadomość, lecz niech wasza radość panowie nie będzie przedwczesna, gdyż tyczy się to zadbanej, nawodnionej skóry. Procesy starzenia prędzej czy później dopadną każdego, lecz można je opóźnić.

Szybko i skutecznie

            Aby zachować skórę w dobrej kondycji wystarczy kilka skutecznych kosmetyków. Jak je wybrać? Sekretem gładkiej, zdrowo wyglądającej skóry jest jej nawadnianie – nie wystarczy przy tym dbać o częste picie wody. Stałe miejsce w twojej łazience powinien zająć nawilżający krem dla mężczyzn. Ta dedykacja jest ważna, gdyż taki kosmetyk będzie zawierał substancje odpowiednie dla męskiej skóry. Spis najpopularniejszych kremów dla mężczyzn możesz znaleźć tutaj:http://www.niveamen.pl/produkty/twarz/krem-nawilzajacy-do-twarzy/. Jeśli chcesz opóźnić procesy starzenia zainwestuj w krem przeciwzmarszczkowy, np. Nivea. Zmarszczki będą mniej widoczne, a skóra gładka i elastyczna. Kremy dla mężczyzn nie tylko odżywiają skórę, ale także chronią ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. A panom, którzy skarżą się na podrażnienia skóry przyda się łagodzący żel do twarzy, np. z dodatkiem aloesu lub rumianku. Warto również zrezygnować z częstej i beztroskiej ekspozycji na słońce oraz palenia papierosów. To trudne, ale z takim zapleczem twoja skóra zawsze będzie na wygranej pozycji.