Chcesz mieć piękne i proste zęby? Zaufaj specjaliście!

African American man smile. Dental health care.

African American man smile. Dental health care.

Proste i piękne zęby są w obecnych czasach wartością pożądaną. Mężczyźni coraz częściej bowiem zwracają uwagę nie tylko na rozwój intelektualny, ale także swój wygląd. Nic dziwnego, pierwsze wrażenie nie odnosi się jedynie do pań oraz, ogólniej rzecz biorąc, kontaktów damsko-męskich. Badania psychologów wykazują silny związek zachodzący pomiędzy naszym wizerunkiem a zaufaniem otoczenia. Nie mamy tutaj na myśli relacji z osobami, z którymi mamy stały kontakt, ale o partnerów biznesowych, klientów, osoby nowo poznane. Pierwsze wrażenie jest czynnikiem niezwykle istotnym. Zdarza się, że w konkretnych sytuacjach drugiej szansy możemy już nie dostać.

Jak już ustaliliśmy, piękne i zdrowe zęby otwierają nam drogę do kariery oraz lepszego samopoczucia. Jak sprawić, aby uzębienie spełniało nasze oczekiwania? W tej kwestii nie uznajemy kompromisów. Samodzielne działania mogą, ale nie muszą się powieść, dlatego też jedynym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce wykwalifikowanego personelu medycznego, który zadba zarówno o zdrowie, jak i urodę naszego uśmiechu (zob. ofertę JB STOMATOLOGIA).

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem powinna być wizyta kontrolna, która pozwoli specjaliście rozpoznać, w czym leży problem. Sprawdzi on stan naszego uzębienia, dziąseł oraz całej jamy ustnej. Przeprowadzi wywiad i ustali z pacjentem zakres oraz harmonogram zabiegów, które przyczynią się do poprawienia estetyki uśmiechy oraz zdrowia jamy ustnej. Jeśli lekarz zauważy próchnicę, kamień lub osad na zębach, w pierwszej kolejności zajmie się leczeniem. Schorzenia te, uniemożliwiają bowiem przeprowadzenie zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Poważniejsze problemy, wymagające uzupełnianie ubytków tkanek zęba lub całkowitej rekonstrukcji, odsuną w czasie zabiegi upiększające. Podobnie sprawa wygląda w przypadku zmian, występujących w błonie śluzowej jamy ustnej oraz dziąsłach.

Czym się zajmuje medycyna estetyczna?

Gdy nasze zęby oraz jama ustna są całkowicie zdrowe, możemy pomyśleć o zadowalającym nas kształcie i kolorze uzębienia. Stomatolog pomoże nam z szerokiej palety dostępnych zabiegów wybrać te, które faktycznie przyczynią się do uzyskania upragnionego przez nas efektu. „Czasami do realizacji tych marzeń potrzeba niewiele: zwykle konturowanie, korekta kształtu, zamknięcie diastemy. Jeżeli to nie wystarcza, cel osiąga się innymi metodami – można zastosować licówki kompozytowe, ceramiczne lub korony pełnoceramiczne. Rozjaśnić biel zębów? Nic trudnego” – mówi stomatolog J. Bochińska, z gabinetu JB STOMATOLOGIA.

Przeciwwskazania

Warto pamiętać, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są wykonywane jedynie w przypadku osób dorosłych. Młodzież poniżej 17 roku życia ma jeszcze nierozwinięty kościec – ewentualne poprawki estetyczne należy odłożyć do osiemnastych urodzin. Kobiety w ciąży oraz, w przypadku niektórych zabiegów – matki karmiące, nie są poddawane procedurze stomatologicznej, jeśli nie występuje konieczność mogąca znacząco pogorszyć stan zdrowia matki. Na koniec poruszymy jeszcze jedną kwestię – należy wziąć sobie do serca fakt, iż najlepszą metodą dbania o zdrowy i piękny uśmiech, jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz ograniczenie korzystania z używek. Kawa, papierosy, mocna herbata i wiele innych mogą bowiem zniweczyć nasze wysiłki na dobre.