Chodzenie do kosmetyczki to nie wstyd!

Mężczyźni lubią myśleć o sobie, że są „prawdziwi”. Wizerunek twardziela to dla wielu niedościgniony wzór. Jest w tym coś z młodzieńczego pragnienia, aby w końcu pojawił się zarost…Dlatego – „prawdziwy mężczyzna” jak ognia unika wszystkiego, co mogłoby spowodować posądzenie go o zniewieściałość. Nawet jeżeli w skrytości ducha ma ochotę skorzystać z usług kosmetyczki – nigdy się do tego nie przyzna.
Cóż – można tylko zaapelować – czas dorosnąć, Panowie. Chodzenie do kosmetyczki to nie powód do wstydu. To również nie powód do dumnego wypinania piersi w geście Conana Zdobywcy. To po prostu jeden ze sposobów dbania o swój wygląd i swoje zdrowie.
Współcześnie wielu mężczyzn właśnie tak uważa (choć w naszym kraju wciąż jest to odsetek niezadowalający). Panowie zdają sobie sprawę, że ich skóra, włosy, paznokcie wymagają pielęgnacji, a do pielęgnacji nie wystarczy kostka mydła, przybory do golenia i dezodorant. Stąd –większość salonów kosmetycznych oferuje zabiegi specjalnie przeznaczone dla panów.
Jest to konieczne, ponieważ skóra mężczyzny ma inne potrzeby. Jest grubsza niż u kobiet, ma większą odporność na zranienia, później pojawiają się na niej zmarszczki. Jednak poza tym ma większą skłonność do pojawiania się trądziku, zaskórników czy łojotoku. Stąd – konieczne są zabiegi oczyszczające wykonywane w profesjonalnych warunkach oraz pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami w domu.
Najczęstszym zabiegiem wybieranym przez mężczyzn w salonach kosmetycznych jest właśnie oczyszczanie skóry – za pomocą peelingu , maseczki, ręcznie lub z ultradźwiękami. Cerę poddaje się również dezynfekcji. Popularne są także masaże twarzy o działaniu ujędrniającym i odżywczym. Kosmetyczka może również polecić kremy i balsamy do stosowania w domu. Wielu panom taka porada jest potrzebna, aby mogli w prawidłowy sposób dbać o twarz.
Wizyta w gabinecie umożliwia nie tylko zadbanie o skórę twarzy, ale również o całe ciało. Można zdecydować się na masaż (w ofertach są zazwyczaj jego różnorodne odmiany), zabiegi pielęgnacyjne dłoni, oraz stóp. Rosnącą popularność zdobywa ostatnimi czasy również depilacja (różnych partii ciała), oraz zabiegi oczyszczające organizm z toksyn, odprężające czy odchudzające.
Oczywiście – ilość męskich gości w salonach kosmetycznych jest uwarunkowana wieloma czynnikami. Najważniejszy z nich to wielkość miasta oraz wykształcenie mężczyzn. Wciąż najzagorzalszymi zwolennikami pielęgnacji urody pozostają mieszkańcy większych ośrodków, o wykształceniu wyższym. Jednak z czasem i to, mamy nadzieję, ulegnie zmianie. W końcu to żaden wstyd, wyglądać seksownie.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *