Cierpisz na łysienie androgenowe? Sprawdź skuteczność Smart Graft!

Współcześnie coraz więcej mężczyzn i kobiet dotyka problem łysienia. To uciążliwa dolegliwość, która nie tylko może być źródłem kompleksów dotyczących wyglądu zewnętrznego, lecz także objawem innych, poważniejszych chorób. Najczęściej występującym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe. Czym jest, jakie są przyczyny i jak leczyć łysienie androgenowe?

Jakie są przyczyny występowania łysienia androgenowego?

Łysienie androgenowe dotyka ok. 70-80% mężczyzn oraz ok. 30-40% kobiet. Ze względu na to, że częściej łysienie androgenowe występuje u mężczyzn, określane jest także jako łysienie typu męskiego. Łysienie androgenowe to stan chorobowy, który charakteryzuje się postępującym wypadaniem włosów, zależnym od oddziaływania na mieszki włosowe hormonów płciowych męskich – androgenów, w tym DHT. Najczęstszą przyczyną rozwoju choroby są uwarunkowania genetyczne. Jednakże łysienie androgenowe może występować na tle hormonalnym bądź chorobowym, a u kobiet może być związane m.in. z zespołem wielotorbielowatych jajników, zespołu Cushinga czy guzów jajnika lub nadnerczy. U mężczyzn pierwszym objawem choroby są zakola, czyli cofanie się linii włosów. Na drugim etapie włosy zaczynają wypadać na czubku głowy – ten proces postępuje i obejmuje coraz większy obszar. U kobiet przebieg łysienia androgenowego nieco się różni, ponieważ nie przesuwa się linia, a włosy wypadają od razu na czubku głowy.

Leczenie łysienia typu męskiego

Łysienia androgenowego nie da się w pełni zatrzymać, można jednak zahamować jego postępowanie i odbudowywać zagęszczenie włosów za pomocą takich metod, jak zabiegi medycyny estetycznej, w tym przeszczepy. Za jeden z najbardziej sprawdzonych i skutecznych zabiegów uważa się Smart Graft. Można także rozpocząć leczenie farmakologiczne w celu rozszerzenia mieszków włosowych – pomogą w tym środki na bazie finasterydów. To stopniowo hamuje proces wypadania włosów, jednak największe efekty można osiągnąć, łącząc leczenie z zabiegami. Na czym więc polega skuteczność Smart Graft?

Na czym polega zabieg Smart Graft?

Smart Graft to najnowocześniejszy system transplantacji włosów, który pozwala na ich zagęszczenie bez skalpela czy znieczulenia ogólnego. Zapytaliśmy ekspertów z MediArt Clinic Poznań, na czym dokładnie polega zabieg Smart Graft. Innowacyjność Smart Graft polega na jego technice – do przeszczepu zamiast wyciętych kawałków skóry wykorzystuje się pojedyncze zespoły mieszków włosowych, które zostają pobierane poprzez sterylny system zachowujący ich wilgotność. To sprawia, że zabieg jest mało inwazyjny, a efekt w pełni naturalny. Sam zabieg przebiega dwuetapowo. Na pierwszym etapie lekarz pobiera za pomocą urządzenia Smart Graft mikroprzeszczepy włosów z tylnej części głowy. Na drugim dokonuje reimplantacji mikroprzeszczepów w miejsce objęte łysieniem. Na tym obszarze dochodzi do intensywnego wzrostu nowych przeszczepów włosów, których przeżywalność sięga nawet 98%, co było nieosiągalne z wykorzystaniem urządzeń starszej generacji.

Efekty zabiegu

Zabieg Smart Graft to bezpieczna i nowoczesna metoda przeszczepu włosów. Samo urządzenie posiada dwie igły o różnej grubości, wyposażone w specjalny separator, zabezpieczający przed ich wprowadzeniem pod skórę głębiej niż na 1 mm. To pozwala na dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta. Sama procedura jest szybka, a okres rekonwalescencji stosunkowo krótki – do codziennych aktywności można wrócić w ciągu kilku dni. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu, jednak to zależy od naturalnego tempa wzrostu włosa. Pełne rezultaty są widoczne zazwyczaj po około 12 miesiącach od zabiegu. Efekty, jakie można osiągnąć, to widocznie zagęszczone włosy na skórze głowy, brwi lub zarostu.

Zabieg Smart Graft przeprowadzany jest m.in. w MediArt Clinic w Poznaniu. Obecnie trwa oferta promocyjna -30% przy zabiegu przeszczepu włosów. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://mediartclinic.pl/promocja-smart-graft/.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →