Co można znaleźć w kosmetykach organicznych?

kosmetyki dla mężczyznKosmetyki organiczne, które określa się również mianem ekologicznych i naturalnych, cieszą się coraz większą popularnością. W ich składzie znaleźć można naturalne składniki, które korzystnie wpływają na stan skóry. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny i oleje nadają się do tego, aby wykorzystać je jako składnik kosmetyków. Co więc najczęściej producenci decydują się „zamknąć” w słoiczkach z kremami czy balsamami?

 

Aloes i kaktus

Kosmetyki bazujące na składnikach, które w naturalnych warunkach rosną na pustyni, to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Wielkim zaufaniem producentów cieszy się aloes oraz kaktus. Ta pierwsza roślina wykazuje przede wszystkim działanie gojące i kojące podrażnienia. Kaktus dostarcza natomiast pektyn, flawonoidów oraz żywicy, a więc tych składników, które okazują się pomocne przy takich problemach skórnych, jak wysypki i egzemy.

Algi i glinka

Algi to te rośliny morskie, które potrafią dostarczyć naszej skórze cennych mikroelementów oraz substancji odżywczych. Podobnie jest z glinką kambryjską, czyli naturalną kopaliną, która wydobywana jest z wnętrza ziemi. Zawiera ona ponad dwadzieścia minerałów, które bardzo często określa się minerałami życia. Zalicza się do nich miedź, krzem, fosfor, wapń, potas, mangan. Nie tylko przyczynia się do oczyszczenia skóry, ale również korzystnie wpływa na zachodzące w niej procesy regeneracyjne.

Herbata

Jeszcze nie tak dawno w większości wypadków producenci kosmetyków organicznych sięgali po ekstrakt z herbaty zielonej. Dzisiaj coraz częściej stosowana jest czerwona herbata afrykańska, która zawiera ogromne ilości polifenoli, a więc tych substancji, które skutecznie chronią nas przed działaniem wolnych rodników. Jeżeli szukamy kosmetyku, który opóźni procesy starzenia się skóry, a dodatkowo ją wzmocni, postawmy na te, który zawiera wyciąg z białej herbaty.

Pestki

Pestki z łusek nasion kakaowca czy nasiona grejpfruta to kolejne składniki, które docenione zostały przez producentów kosmetyków organicznych. Doskonale złuszczają naskórek, odżywiają skórę, czynią ją idealnie gładką i lśniącą.

Zioła

To chyba najstarszy składnik kosmetyków organicznych. Najczęściej wykorzystywane są: skrzyp polny, rumianek, lawenda, nagietek i pokrzywa. Doskonale wzmacniają one skórę, paznokcie i włosy. Oczyszczają i tonizują. Poszczególne zioła różnią się, jeśli chodzi o konkretne zastosowanie. I tak na przykład gojenie się ran na skórze przyspieszy żywokost, a skórę doskonale oczyści maseczka z łubinem.

Dobry kosmetyk naturalny nie zawiera żadnych substancji odzwierzęcych, sztucznych barwników i aromatów. To właśnie dlatego jest tak bezpieczny dla skóry.

źródło: minus417.com.pl