Depilacja pleców u panów

Wielu panów boryka się z problemem nadmiernego owłosienia – w większości wina leży po stronie hormonalnych oraz genetycznych uwarunkowań. Na szczęście możemy swobodnie ingerować w wygląd naszego ciała, kształtując go zgodnie z własnymi potrzebami (a czasami również obowiązującymi kanonami piękna).
Depilacja nadmiernego owłosienia u mężczyzn długo pozostawała tematem tabu. Niemniej jednak w ostatnich latach nie tylko przestano drwić z takich prób, a wręcz zauważono, że mężczyźni to nader atrakcyjna grupa klientów dla salonów kosmetycznych.
Dlatego właśnie można spotkać się ze specjalną ofertą skierowaną do panów, która obejmuje m.in. różne rodzaje depilacji pleców. Najlepiej bowiem skorzystać w tej materii z usług profesjonalisty – nie jest zalecana samodzielne usuwanie owłosienia z tego obszaru.
U kosmetyczko można zdecydować się na:
•    depilację woskiem – która umożliwia szybkie usunięcie owłosienia z dużego obszaru, nie należy do najdroższych, a ponad to – pozostawia skórę gładka na dłuższy czas. Oprócz tego odrastające włoski są słabsze, a występujące po zabiegu zaczerwienienie znika szybko. Zabieg wykonany profesjonalnie nie podrażnia skóry, nie powoduje pieczenia ani świądu. Oczywiście woskowanie ma również słabe strony, takie jak: konieczność regularnego powtarzania zabiegów (co 3 – 6 tygodni), wysoką bolesność, oraz fakt, że po zabiegu włosy mogą wrastać. Depilację woskiem można również wykonywać w domu, zalecana jest jednak pomoc drugiej osoby w przypadku, jeżeli obszarem do zabiegu są plecy;
•    depilację pastą cukrową – przeznaczoną dla panów, którzy mają wrażliwą skórę lub problemy natury alergicznej. Zabieg przy użyciu pasty cukrowej jest mniej bolesny od wosku i bezpieczniejszy – urazy praktycznie nie występują. Efekt utrzymuje się długo, bo od 4 – 6 tygodni, w dodatku sama depilacja nie należy do nieprzyjemnych doznań;
•    depilację laserową – która umożliwia pozbycie się włosów z pleców w sposób bardziej trwały (oczywiście całkowite wyeliminowanie tego problemu wymaga co najmniej kilku zabiegów). Podczas takie depilacji niszczona jest cebulka włosa, natomiast naskórek pozostaje nietknięty. Efekty są zależne od tego, jakie są właściwości włosów oraz jak duża powierzchnia podlega zabiegowi. Należy go powtórzyć co najmniej 3 razy, przy czym koszt jednej sesji z laserem do ok. 300 – 1000 złotych w zależności od salonu oraz indywidualnych uwarunkowań klienta;

Oprócz tego można się spotkać z innymi metodami depilacji pleców. Salony kosmetyczne rozszerzają swoją ofertę skierowaną do mężczyzn, wprowadzając różne konkurencyjne zabiegi, również w pakietach. Możliwe są nie tylko zabiegi typowo kosmetyczne, ale również relaksacyjne, odprężające czy pobudzające i stymulujące. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *