Gładkie ciało u mężczyzny

Współczesny mężczyzna dużą wagę przywiązuje do schludnego wyglądu. Nie tylko w życiu zawodowym, ale również na gruncie prywatnym. W społecznej świadomości istnieje obraz człowieka sukcesu: eleganckiego, zadbanego, aktywnie spędzającego czas. Nie trzeba przy tym mówić, jak ważna jest higiena. A jednym z elementów higieny, zarówno u kobiet jak i mężczyzn jest usuwanie zbędnego owłosienia. Coraz więcej panów decyduje się nie tylko golić zarost na twarzy, ale również eliminować niechciane włosy z pach, pleców, klatki piersiowej, okolic intymnych a nawet nóg.
Z biegiem lat obszar, który podlega depilacji powiększa się. Mieszkańcy Zachodniej Europy regularnie decydują się na golenie pach (np.  90% Niemców) czy miejsc intymnych. W Polsce nie przeprowadzano co prawda podobnych badań, ale wystarczy sprawdzić empirycznie (na przykład na basenie) , aby przekonać się, że liczba mężczyzn wybierających gładką skórę systematycznie wzrasta (oczywiście dotyczy to grupy w określonym przedziale wiekowym, mieszkańców miast legitymujących się co najmniej wykształceniem średnim).
Powodem do usuwania zbędnego owłosienia są względy zarówno higieniczne, jak i estetyczne. Mężczyźni często wybierają metodę depilacji woskiem – pozwala ona bowiem na szybkie usunięcie włosów z dużych fragmentów ciała. Jest przy tym niestety bolesna – podgrzany wosk zasycha na skórze, a następnie jest odrywany wraz z plastrem. Efekt utrzymuje się około 4 – 6 tygodni. Zabieg nie jest przy tym kosztowny – jego koszt waha się od 30 – 90 złotych w zależności od części ciała. Metody tej nie poleca się jednak osobom o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz pękających naczynek. W takim wypadku bezpieczniejsza będzie pasta cukrowa.
Podczas tego zabiegu włosy są usuwane (wyrywane) wraz z cebulkami za pomocą specjalnego preparatu (z cukru, wyciągów ziołowych). Zabieg jest mniej bolesny od wosku, a podrażnienia mniejsze. Procedura nakładania trwa jednak dłużej, a koszt – jest wyższy niż w przypadku wosku, i waha się od 40 – 200 złotych. Włosy odrastają po około 5 tygodniach.
Coraz częściej panowie decydują się na epilację laserową, ponieważ jej efekty są trwalsze, zaś sam zabieg nie należy do nieprzyjemnych. Laser niszczy włos oraz zapobiega jego odrastaniu, by jednak trwale pozbyć się owłosienia koniecznych jest kilka serii. Ta metoda jest o wiele droższa (do 1200 złotych za zabieg), występują również liczne przeciwwskazania, warto więc zasięgnąć przed zabiegiem opinii specjalisty.
Klienci salonów to panowie, którzy sami dostrzegają problem nadmiernego owłosienia, lub też panowie, którzy decydują się na zabieg kosmetyczny na prośbę partnerki. W większości są to mężczyźni posiadający stanowisko w firmie, na którym liczy się ich wizerunek. Do licznej grupy klientów zaliczają się również sportowcy, którzy depilują się ze względów praktycznych i higienicznych. Niezależnie od motywów – zdecydowanie pochwalamy u panów dążenie do gładkiej, zdrowej skóry. Czasy małpoludów, tarzanów i innych futrzaków dawno już minęły. A „dywanik” na plecach partnera zdecydowanie nie działa pobudzająco, w żadnej sytuacji.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *