Jak dbać o brodę i wąsy?

Niezależnie od tego, czy jest kilkudniowa, czy kilkumiesięczna. Kozia czy sięgająca pasa. Musisz o nią dbać i pielęgnować ją, by nigdy nie została „puszczona samopas”. Broda, bo o niej mowa, od wieków uważana za domenę prawdziwych mężczyzn, zdecydowanie wraca do łask! Cieszy to nie tylko wielkomiejskich hipsterów, dzięki którym przeżywa prawdziwy renesans, lecz płeć przeciwną, która zwariowała na punkcie brodaczy. Dziś podpowiadamy jak dbać o zarost i na co warto zwracać szczególną uwagę podczas zapuszczania zarostu.

Podcinanie i formowanie

Na samym początku zapuszczania brody czy wąsa, Twój zarost nie wymaga profesjonalnego strzyżenia. Czasem wystarczy zwykły trymer, który pomoże utrzymać Ci kształt o jakim marzysz. Jeśli jednak zapuszczasz brodę od dłuższego czasu, do pielęgnacji muszą wkroczyć również nożyczki i grzebień. Podczas samodzielnego podcinania zarostu pamiętaj o tym, by nie robić tego na morko (włosy zmoczone są cięższe, przez co wydają się dłuższe i bardzo łatwo jest zbyt krótko je przyciąć). Najistotniejszą kwestią jest dopasowanie zarostu do kształtu twarzy. I tu niestety nie wystarczy już internetowa inspiracja. Aby wyczuć tę subtelną równowagę potrzebne jest doświadczenie i fach w ręku. Oczywiście, możesz w internecie przeczytać, że jeśli masz kwadratowy kształt twarzy, zarost powinien być długi i obfity, natomiast przy owalnym – długość musi być średnia, a najlepiej w trójkątnym kształcie, by optycznie wysmuklić Ci twarz. Kiedy jednak nie masz pewności i doświadczenia – udaj się do profesjonalisty.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Kiedy jesteś posiadaczem brody, musisz pamiętać o prawidłowej higienie twarzy specjalnymi kosmetykami, które będą wpływać nie tylko na kondycję skóry, ale i sam zarost. Specjaliści polecają na przykład, by od czasu do czasu użyć żelu do twarzy z peelingiem, aby pozbyć się martwego łuszczącego się naskórka i pobudzić cebulki do wzrostu. Nie zapominaj także o myciu zarostu specjalnym szamponem do włosów (może być również z odżywką). Poprawi to nie tylko kondycję włosa, dzięki czemu zarost będzie miękki i lśniący, ale pozwoli też uniknąć wysuszenia skóry. W Twojej kosmetyczce obowiązkowym składnikiem powinien być wosk do wąsów lub brody, który możesz kupić w http://theavenue.pl/pol_m_KATEGORIE_BARBER-SHOP-876.html. Pomoże Ci on „uporządkować” niesforne włoski i zapanować nad właściwą formą, która utrzyma się przez cały dzień. Co więcej, tego rodzaju kosmetyki mają właściwości pielęgnacyjne i pozostawiają na zaroście przyjemny i subtelny zapach. Najczęstszym problemem brodaczy jest podrażniona i wysuszona skóra twarzy. Pamiętaj więc o regularnym nawilżaniu skóry pod zarostem i w jego okolicy. Do tego wystarczy każdy krem nawilżający.