Kupujemy portfel – jak wybrać ten idealny?

Mężczyźni lubią funkcjonalne rozwiązania. Zatem portfele męskie muszą spełniać ich oczekiwania. Nie tylko dobrze się prezentować, ale również być wykonane z dobrej jakości materiału.

Portfele męskie – postaw na materiał

Wielu mężczyzn decyduje się na skórzane portfele męskie. Oczywiście takie modele są trwałe i zdecydowanie odporniejsze. Jednak należy zwrócić uwagę na jakość tego materiału. Rozróżnienie jakości skóry wcale nie jest takie trudne. Warto postawić na portfel , który wykonany jest ze skóry pełnej. Wiele słabej jakości skórzanych portfeli męskich ma polerowany materiał, na który dodatkowo nakłada się żywice. W ten sposób uzyskuje się materiał, który jest tani i niestety nie wygląda dobrze. Na rynku dostępne są również materiały syntetyczne, ale w żadnym stopniu nie są to eleganckie portfele męskie. Skórzane portfele męskie zazwyczaj wykonane są ze skóry bydlęcej, co sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania nadal doskonale się prezentują, są delikatne i gładkie w dotyku. Oczywiście nie bez znaczenia jest także wykonanie. Natomiast ukośne i niedopracowane szwy świadczą o bardzo słabej jakości, co przekłada się na wytrzymałość. Oczywiście na rynku dostępne są także eleganckie portfele męskie z zamszu, jednak wymagają one pielęgnacji. Jeżeli dysponuje się dużymi nakładami finansowymi, można postawić również na portfel męski ze skóry aligatora czy węża.

Czy kolor ma znaczenie?

Warto także decydując się na portfel męski zwrócić uwagę na jego kolorystykę. Należy unikać mocnych i intensywnych barw, gdyż po prostu nie wyglądają dobrze i bardzo często ciężko je dopasować do codziennej stylizacji. Warto zatem postawić na klasykę, gdyż ona nigdy nie wychodzi z mody, a taki portfel męski można dopasować do każdej stylizacji, którą doskonale dopełni, jak i podkreśli. Ponadczasowy jest kolor czarny, który doskonale się prezentuje . Pasuje zarówno do eleganckiego outfitu, jak i casualowego. Warto także postawić na brązy, tutaj można wybrać różne odcienie brązu, począwszy od bardzo delikatnych i jasnych, przez dosyć ciemne które także są stylowe. Eleganckie portfele męskie mogą mieć także wstawki, tutaj warto postawić na czerń z dodatkiem bordo.

Portfel męski – wielkość ma znaczenie

Warto także zwrócić uwagę na wielkość portfela. Ma ona duże znaczenie i pełni bardzo ważną rolę. Tutaj należy zastanowić się nad potrzebami i tym, co zamierzamy nosić w nim. Mężczyźni zazwyczaj noszą portfel w kieszeni, więc duży model niewątpliwie nie prezentuje się dobrze. Wystaje i uwypukla kieszeń. Szczególnie nie wygląda to dobrze w przypadku, gdy zakłada się garnitur, a kieszeń, jest wybrzuszona. Duże portfele męskie sprawdzają się w przypadku, gdy mężczyźni noszą je w saszetkach, albo torbach, wtedy można zdecydować się na duży portfel męski. Jednak to rozwiązanie na co dzień, gdyż jeżeli wybieramy się na elegancką uroczystość, to zabranie ze sobą saszetki byłoby dużym faux pas. Zdecydowanie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest postawienie na mały i płaski portfel. Zmieszczą się w nim zarówno karty kredytowe, dowód osobisty jak i pieniądze, a zbędne przegródki nie będą psuły efektu. W przypadku jeżeli chce się również nosić dowód rejestracyjny samochodu, warto wtedy postawić na trochę większy portfel męski.

Portfele męskie – rodzaje zapięć

Oczywiście nie bez znaczenia są także zapięcia. Portfele męskie powinny mieć takie zapięcie, dzięki któremu pieniądze, ani karty nie wypadają i są w pełni bezpieczne. Warto zatem postawić na zabezpieczenie. Można zdecydować się na model zapinany na zamek, który jest bardzo funkcjonalny . Dostępne są również portfele męskie, które mają zapięcie na magnez. Taki rodzaj zapięcia mają zazwyczaj eleganckie portfele męskie.

Rodzaj składania portfeli męskich

Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na składanie portfela. Portfele męskie mogą być dwukrotnie składane To tzw. bi-fold, które są bardziej płaskie i mniejsze, a przez to można je także nosić w kieszeni. Są również dosyć pojemne. Dostępne są także trzykrotnie składane czyli tri-fold. One z kolei są większe i grubsze. Nadają się raczej do noszenia w torbie. Można również zdecydować się na męską portmonetkę, gdzie zmieszczą się pieniądze i np. dowód. To najlepszy wybór, jeżeli zakładamy smoking lub garnitur.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →