Men Expert: Ty i Twoja skóra w najlepszej formie

męska skóraFaktem jest, że skóra mężczyzny jest grubsza, bardziej wytrzymała i mniej wrażliwa niż skóra kobiety. Potwierdzają to fakty fizjologiczne. Skóra Panów może mieć nawet dwukrotnie więcej warstw komórkowych, niż skóra Pań. Grubsza jest także ich część rogowa naskórka, która stanowi najbardziej zewnętrzną część skóry, a tym samym zapewnia mocną i niemal doskonałą barierę ochronną. Skóra mężczyzn jest zatem mniej podatna na ból, a także lepiej broni się przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Ponadto w ich naskórku znajduje się więcej kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność i miękkość skóry. Mimo tego, iż skóra panów wydaje się być niezniszczalna i lepiej przystosowana do trudnych warunków zewnętrznych, także ona potrzebuje codziennej pielęgnacji. Tym bardziej, że czasy, w których szydzono z dbającego o siebie faceta, dawno odeszły w zapomnienie. Dziś, taki mężczyzna postrzegany jest jako osoba odpowiedzialna i dojrzała, która doskonale wie, ile znaczy dobry wygląd.

Męska pielęgnacja twarzy

Skóra mężczyzn dzieli się na takie same typy i rodzaje, jak skóra kobiet. Panowie mogą więc mieć skórę normalną, suchą, tłustą, mieszaną, a ponadto alergiczną, wrażliwą oraz naczynkową. Każdy z tych rodzajów cery wymaga specjalnej pielęgnacji. Najczęściej popełnianym błędem jest stosowanie kremów nieadekwatnych do potrzeb danej skóry twarzy. Jednak pielęgnacja twarzy to nie tylko używanie kremów. Ważnym jej elementem jest także oczyszczanie i tonizowanie, szczególnie w przypadku skóry tłustej i mieszanej. Oczyszczanie twarzy zapobiega zanieczyszczaniu się porów i powstawaniu zaskórników, natomiast stosowanie toniku przywraca skórze jej naturalne kwaśne pH.

Pielęgnacja twarzy po goleniu

Na zdrową kondycję skóry znaczący wpływ ma także codzienny męski rytuał, jakim jest golenie twarzy. Usuwanie owłosienia prawie zawsze prowadzi do uszkodzenia naskórka.. Dlatego też, tak ważne jest, aby zawsze po goleniu użyć odpowiedniego balsamu lub kremu, który załagodzi piekące podrażnienia, a także ukoi i nawilży skórę. Przy wyborze kosmetyków po goleniu warto sprawdzić, czy mają one właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ przecież do golenia używa się maszynki z ostrzem, które może stać się siedliskiem wielu bakterii. Na ogół dermatolodzy, zalecają korzystanie z preparatów z jednej linii produkcyjnej. Dzięki temu nie tylko nie dojdzie do zmian skórnych powstałych w wyniku uczulenia z mieszaniny substancji chemicznych, ale także w przypadku alergii łatwiej będzie wyeliminować szkodliwe alergeny. Więcej informacji o kosmetykach do pielęgnacji znajdziesz pod adresem: http://www.lorealparis.pl/mezczyzni.aspx.

Profilaktyka przeciw starzeniu się skóry

Dzięki dużemu stężeniu kolagenu oraz obecności wielu włókien mięśniowych skóra męska jest bardziej napięta, elastyczna i o wiele wolniej się starzeje niż skóra kobieca. Dzieje się tak również dzięki androgenom, czyli męskim hormonom płciowym. Androgeny regulują pracę gruczołów łojowych i ograniczają wydzielanie sebum odpowiedzialnego za odpowiednie nawilżenie skóry. A jak wiadomo nawilżona skóra wolniej się starzeje. Mimo iż panowie później poddają się wpływowi czasu, niż panie, to ich wydłużona młodość trwa jedynie do 40. roku życia. Po tym czasie rozpoczyna się nieuchronny proces starzenia się skóry (u kobiet startuje on po 25. r. ż.). Jeśli nie zadba się wcześniej o prawidłową pielęgnację skóry, w czwartej dekadzie życia jej kondycja może się znacznie pogorszyć. A przecież, aby do tego nie dopuścić, wystarczy niewiele! Odpowiednia codzienna pielęgnacja i stosowanie dobrych kosmetyków mogą skutecznie zatrzymać działanie czasu.

Specjalne kosmetyki

Mimo iż męska fizjologia wydaje się o wiele bardziej odporniejsza od kobiecej, panowie często zmagają się z kłopotliwym problemem jakim jest nadmierna potliwość. Mężczyźni z reguły wydzielają więcej potu niż panie, bo aż do 1500 ml. W związku z tym podczas zażywania prysznica lub kąpieli warto stosować bardzo intensywne żele pod prysznic dla mężczyzn, których zapach utrzyma się na ciele przez dłuższy czas. Obowiązkowym elementem pielęgnacji ciała jest w takim przypadku regularne stosowanie dezodorantu lub antyperspirantu. Gdy problem staje się nieznośny, najlepiej jest udać się z nim do lekarza specjalisty.

Wbrew powszechnym przekonaniom, które niesłusznie, acz skutecznie zapisały się w świadomości społecznej, panowie powinni regularnie dbać o dobrą kondycję swojej skóry. Tym bardziej, że nie musi ona zabierać dużo czasu. Zadbana skóra to najlepsza nasza wizytówka, a zdrowy wygląd to lepsze samopoczucie. Jeśli chcesz porównać produkty przeznaczone do pielęgnacji męskiej skóry, wejdź na stronę: http://www.lorealparis.pl/_pl/_pl/home/index.aspx.