Męski czy niemęski? Czy mężczyźni powinni korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

medycyna estetyczna dla panówJesteśmy świadkami niesamowicie dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej i kosmetyki. Wpływ ma na to nie tylko postęp technologiczny, ale też zmiana nastawienia społeczeństwa do zabiegów upiększających. Wciąż jednak niektóre sprawy pozostają tabu, które trzeba przełamać. Jednym z nich jest medycyna estetyczna dla mężczyzn. Czy panowie są gotowi na rewolucję?

Dlaczego warto?

Główną obawą, która powstrzymuje mężczyzn przed korzystaniem z usług kosmetycznych i medycyny estetycznej, jest to, że mogą oni zostać poczytani za niemęskich. Uroda jest bowiem domeną kobiet. To panie częściej i dłużej zajmują się pielęgnacją ciała. Działy kobiece w sklepach odzieżowych są znacznie większe. Cały rynek fashion, wellness i beauty jest nastawiony głównie na kobiety – płeć nie bez powodu zwaną piękną. Nic zatem dziwnego, że mężczyzna może czuć się niepewnie, wkraczając w świat urody, tak jak nie każda kobieta czułaby się komfortowo, podejmując się zajęć typowych dla panów.

Są jednak powody, dla których warto przełamać obawy. Przede wszystkim – sugerowanie się czyjąś opinią jest znacznie bardziej niemęskie niż dbanie o siebie! Prawdziwy mężczyzna pozostaje nim niezależnie od tego, co nosi i jakie zabiegi stosuje. I nie musi udowadniać tego światu, podporządkowując się stereotypom i obiegowym opiniom.

Drugi powód jest taki, że wygląd ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie, a przez to także na to, jak postrzegają nas inni. Paradoksalnie – „niemęskie” zabiegi, dzięki którym będziem prezentować się lepiej, mogą wydobyć z panów całe pokłady utajonej męskości, która manifesutuje się dobrym wyglądem, umiejętnością dbania o siebie, nienagannym stylem, obyciem, swobodą i płynącą z tego wszystkiego pewnością siebie.

Co mężczyzna może poprawić?

Jakie zabiegi są dedykowane panom? Nie jest ich tyle, co w przypadku pań, jednak wciąż wachlarz jest szeroki. Medicor oferuje następujące usługi: kosmetyka twarzy, manicure i pedicure, niwelowanie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, terapia łysienia, leczenie nadpotliwości, depilacja laserowa.

Zakres zabiegów dla panów obejmuje wszystkie największe bolączki estetyczne związane z płcią: pocenie, łysienie, nadmierne owłosienie. Dodatkowo, młody wygląd, zadbana twarz i nienaganne dłonie – to wszystko są nasze wizytówki! Od tego, jak wyglądamy, sporo zależy – czy się to komuś podoba, czy nie, nie mamy wpływu na to, że jesteśmy oceniani po wyglądzie i sami tak właśnie oceniamy innych. Medycyna estetyczna dla mężczyzn jest dyskretna i subtelna. Nie ingeruje w naturalny wygląd, a jedynie usuwa drobne niedoskonałości. Zdecydowanie jest to rzecz warta wypróbowania dla tych z panów, którzy wiedzą, że w dbałości o wygląd nie ma niczego niemęskiego.