Męskie szampony przeciw wypadaniu włosów – przegląd kosmetyków

Wypadanie włosów to naturalne zjawisko, człowiek średnio traci od 50 do 100 włosów dziennie. Zatem nawet jeśli po czesaniu zauważymy na szczotce kilkadziesiąt włosów, nie jest to jeszcze powód do niepokoju. Jednak jeśli nasza czupryna zaczyna się mocno przerzedzać, włosy stają się cieńsze i delikatniejsze, to może być jedna z pierwszych oznak łysienia. Z problemem wypadających włosów borykają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, przy czym w męskiej części populacji jest on częstszy.

Jeśli zauważymy u siebie wzmożone wypadanie włosów, najlepiej jest odwiedzić trychologa, który zbada nasze włosy i zdiagnozuje przyczynę ich wypadania. Wiedząc, z jakie powodu tracimy włosy, można podjąć skuteczne leczenie. Jednym z często zalecanych elementów kuracji jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Na rynku można znaleźć różne szampony, których zadaniem jest dostarczenie włosom składników odżywczych oraz pobudzenie mikrokrążenia w skórze głowy. Wiele z nich mogą stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są także szampony przeznaczone stricte dla męskiej części populacji.

Do tego typu produktów należy BiovaMen, szampon z opatentowaną formułą Capillisil + Alistin. Substancja ta hamuje nadmierne wypadanie włosów oraz pobudza ich wzrost. Zawarta w szamponie tauryna wspomaga prawidłowe zakorzenienie włosa w skórze głowy. BiovaMen zawiera: cynk, kwas salicylowy, witaminę E i aloes, który nawilża i wzmacnia łodygę włosa. W szamponie znajdują się także molekuły aktywnego koenzymu Q10, który docierając do korzeni, stymuluje podział komórkowy i wspomaga wzrost włosów. Produkt ma także właściwości przeciwłojotokowe. Cena rynkowa tego szamponu to około 20,00 zł.

Seboradin Professional to produkt, który mogą stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od rodzaju skóry głowy. Szampon przeznaczony jest dla włosów cienkich, słabych i ze skłonnością do wypadania. Wspomaga leczenie łysienia androgenowego. Szampon zawiera składniki, które pobudzają krążenie krwi w mieszkach włosowych, stymulują je do produkcji nowych włosów, odżywiają i dotleniają cebulki, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze i gęstsze. W tym produkcie można znaleźć: biotynę, biotinyl tripeptide 1, lecytynę, wyciągi z: czosnku, kwiatów rumianku rzymskiego, łopianu, arniki górskiej, bluszczu pospolitego, jasnoty białej, rukwi wodnej, sosny zwyczajnej, oczaru wirginijskiego, amarantusa, żeń-szenia oraz apigenina, kwas oleanolowy, a także niezbędne dla zdrowia włosów witaminy E i C. Szampon kosztuje około 45,00 zł.

5-Alfa Orising to kolejny szampon, który może pomóc w przypadku stwierdzenia łysienia typu męskiego. Zawiera on komórki macierzyste lilaka pospolitego, które są źródłem werbaskozydu – substancji hamującej działanie enzymu 5-alfa reduktazy odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu w powodujący łysienie androgenowe dihydrotestosteron. Ten składnik zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz przyspiesza ich wzrost, ma także właściwości antyoksydacyjne i przeciwgrzybiczne. Szampon składa się także z ekstraktu z kasztanowca, który stymuluje mikrokrążenie w naczyniach włosowatych; wyciągu z prosa zwyczajnego chroniącego płaszcz hydrolipidowy skóry głowy oraz odżywiającego włosy; ekstraktu z bambusa, która łagodzi podrażnienia i regeneruje skórę. Produkt nie zawiera laurylosiarczanu sodu (SLS). Cena rynkowa wynosi około 60,00 zł.

Artykuł napisany z Centrum Zdrowego Włosa

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →