Męskie zapachy z nutą lawendy

męskie persfumy z lawendąChoć kojarzyć Ci się może wyłącznie z odświeżaczami do szafy i francuskimi kosmetykami dla kobiet, myśląc o lawendzie powinno się pamiętać także o jej wkładzie w biznes perfumeryjny. Dlaczego? Bowiem to właśnie ta nuta jest często wykorzystywana w wielu klasycznych i odświeżających męskich perfumach, które zaskakują swoimi relaksującymi właściwościami i umiejętnością spajania kontrastujących zapachów w jedno.

Kilka słów o samej lawendzie

Czy wiesz, że lawendę uprawiano już w Starożytności w rejonach śródziemnomorskich? To właśnie w antycznym Rzymie cieszyła się największą popularnością. Co więcej, ze względu na swoje relaksacyjne właściwości (w aromaterapii wykorzystywana jest do dzisiaj w leczeniu bólów głowy, mięśni i stawów, a także w celu łagodzenia stresu) najczęściej wykorzystywana była podczas aromatycznych kąpieli z jej dodatkiem. Wtedy też zaczęto ją nazywać niebieskim złotem Prowansji. Dlaczego? Bo do pozyskania litra olejku lawendowego potrzeba nawet 200 kg tej rośliny! Nic dziwnego, że południowo—wschodnia Francja, której pola malowniczo porasta jest z niej tak dumna.

Perfumy z nutą lawendy

Choć jej kwiaty są dość drobne i niepozorne, potrafią oczarować delikatną i niezwykle odświeżającą wonią. Nic więc dziwnego, że tak chętnie wykorzystywana jest w perfumach mających przywodzić na myśl ciepłe letnie dni. Właśnie dlatego perfumiarze na całym świecie korzystają z jej bogactwa, uzupełniając swoje kompozycje zapachowe na wiosnę i lato właśnie w lawendę. To perfumy męskie za sprawą dodatku lawendy są głębsze, nieco słodsze i pociągające zarazem. W jakich popularnych zapachach dla mężczyzn można ją znaleźć? I z czym komponuje się najlepiej?

Męskie perfumy z lawendą

Woda kolońska Aspen Aspen jest najlepszym przykładem wykorzystania tego magicznego składnika. To kompozycja, która z całą pewnością spodoba się nawet najbardziej wybrednym konsumentom. Podobnie jest z zapachem Hugo Boss Boss The Scent, który niczym afrodyzjak uwiedzie serca wielu kobiet. Te magiczne perfumy dodadzą każdemu mężczyźnie pewności siebie i elegancji. Nie inaczej jest w przypadku klasyka Burberry London for Men – zapach prawdziwego brytyjskiego gentlemana. W perfumach Calvin Klein Eternity for Men lawenda doskonale spaja się z jaśminem, mandarynką i bazylią, tworząc kompozycję nie do przeoczenia. Choć woda toaletowa Geoffrey Beene Eau de Grey Flannel nie jest tak popularna jak jej poprzednicy, swoim zestawieniem z eukaliptusem, paczulą, i szałwią również zasługuje na uwagę. Nie zapominajmy także o zapachach odświeżających (Iceberg Twice pour Homme) i sportowych (Adidas Victory League). Swoistym podsumowaniem tego zestawienia będzie duet idealny: Lancome Hypnose Homme i lawenda w nucie serca, która z każdego mężczyzny wydobędzie jego ukryty magnetyzm. Przekonaj się sam!