Mężczyzno, idź do kosmetyczki!

Równouprawnienie dotyczy nie tylko kobiet. Wbrew pozorom – wiele skorzystała na nim męska uroda…Dlaczego? Ano na przykład dlatego, że salony kosmetyczne otworzyły się również na potrzeby panów. Co więcej, kierowane do nich usługi zyskują na popularności.

Można również zaobserwować większą dbałość o wygląd wśród mężczyzn na co dzień. Zauważyli to również producenci różnego rodzaju kosmetyków. Obecnie można kupić nie tylko męskie przybory do golenia, wody toaletowe czy żele pod prysznic. W drogeriach są również dostępne męskie balsamy do ciała, kremy do twarzy, do rąk, maseczki na twarz czy peelingi. Coraz więcej salonów SPA wystosowuje specjalną ofertę dla panów, dostosowując się do potrzeb ich skóry (dodajmy, innych niż w wypadku kobiet).

U kosmetyczki mężczyzna nie musi czuć się zniewieściale. Świadoma pielęgnacja jest bowiem korzystna nie tylko dla urody, ale również dla zdrowia. W gabinecie odnowy  biologicznej można:
•    zadbać o skórę twarzy – wielu mężczyzn ma bowiem z nią problemy; kosmetyczka może nie tylko wykonać profesjonalne zabiegi, jak oczyszczanie twarzy (za pomocą peelingu i urządzenia parowego), odżywianie skóry (przy pomocy maseczek), czyszczenie cery z zaskórników, ale również doradzi, w jaki sposób pielęgnować skórę w domu;
•    odprężyć się podczas masażu twarzy, zredukować stres i napięcie oraz w znaczący sposób ujędrnić skórę, przywrócić jej ładny koloryt;
•    zastosować zabieg jonoforezy – zalecany zwłaszcza przy problemach z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami;
•    poddać się relaksującemu masażowi całego ciała, również o działaniu zdrowotnym – tutaj oferowane są różnego rodzaju techniki – masaż tradycyjny, orientalny, aromaterapeutyczny, MA-URI, akupresura, drenaż limfatyczny…
•    odbyć sesję hydroterapii – czyli kąpieli wieńczących wcześniejsze zabiegi;
•    zadbać o właściwą pielęgnację dłoni – jest bowiem mitem, że mężczyźni nie potrzebują tego rodzaju zabiegów;
•    zadbać o skórę stóp, usunąć z nich zrogowacenia, odciski – tego typu zabiegi są przede wszystkim korzystne dla zdrowia oraz komfortu życia;

Mężczyźni nie powinni unikać zabiegów kosmetycznych. Nie żyjemy przecież w epoce kowbojów. Prawdziwy przedstawiciel męskiego gatunku nie powinien lekceważyć swojego zdrowia ani wyglądu. Oczywiście – każda pielęgnacja powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Najważniejsze jednak to przełamać błędne przekonanie, pokutujące wciąż w kraju nad Wisłą. Nie utożsamiajmy mężczyzny dbającego o siebie i o swój wygląd ze zniewieściałym chłopcem.
Tak samo jak przeprowadzanie regularnych badań profilaktycznych musi stać się normą, tak właśnie troska o dobry, zadbany wygląd powinna stać się codzienną aktywnością.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *