Moda na męską biżuterię

bransoletki-meskieMęska biżuteria stanowi temat, który wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, a nie wspominając o projektantach. Panują skrajnie różne poglądy na temat tego, co wypada nosić i czy w ogóle męska biżuteria ma rację bytu. Jak się okazuje jednak nie brakuje tych panów, którzy chętnie stawiają na dodatki, typowo ozdobne, jak chociażby bransoletki męski.

Jaka biżuteria męska noszona jest przez mężczyzn?
Jedno z podejść mówi, że mężczyźnie wypada nosić jedynie zegarek, spinki do mankietów oraz obrączkę. O ile o pierwszym trudno powiedzieć, że to biżuteryjny dodatek, o tyle dwóch następnych nie można określić w żaden inny sposób. Zegarek spełnia bowiem swoje praktyczne funkcje, oczywiście trudno pominąć aspekt wizualny w tym wypadku. Jednakże zarówno spinki do mankietów, jak i obrączki to dodatki typowo ozdobne. Zwolennicy tej teorii całą resztę uważają za typowo damskie ozdoby i trudno ich przekonać do stwierdzenia, że chociażby bransoletki męskie mogą świetnie się prezentować. Klasycy dopuszczają jeszcze sygnety, o ile mają ów nieść ze sobą jakąś wartość, na przykład w postaci herbu rodowego.

Od nadmiaru boli głowa.
Za dodatek charakteryzujący zniewieściałego mężczyznę uznawane są nierzadko bransoletki męskie, ale i wisiorki oraz naszyjniki. Odstępstwo od tej reguły dla tak twierdzących osób stanowią jedynie te typy naszyjników bądź wisiorków, które opatrzone są krzyżykami lub innymi symbolami religijnymi. Nietrudno jednak zauważyć, że znajdziemy o wiele więcej osób ceniących sobie różnego rodzaju męską biżuterię, wciąż jednak zastosowaną z umiarem, na odpowiednią okazję oraz w taki sposób, by faktycznie dodawał klasy, elegancji i stała się elementem podkreślającym bądź wyróżniającym, a nie kiczowatym.

Gdyby chcieć podsumować, jak to w końcu jest z tą męską biżuterią trzeba by zastosować uogólnienie. Mówiąc o tym, że biżuteria dla mężczyzn sprawdzi się, ale nie na każdą okazję i nie dla każdego. Jak w każdej dziedzinie życia i tutaj ważny jest umiar. Dobór dodatku w taki sposób, by pasował do okazji, okoliczności, a przede wszystkim wybranego stroju. Nie pomijając rzecz jasna gustów i upodobań mężczyzny, który musi czuć się pewnie i dobrze.

Niezależnie od tego czy wybrany zostanie sygnet, łańcuszek, zawieszka, bransoletka bądź innego rodzaju dodatek z biżuterii przeznaczonej dla mężczyzn, nie da się nie zauważyć, iż niektóre elementy potrafią przyciągnąć uwagę. Urozmaicają stylizację, nadają jej charakteru i sprawiają, że w oczach innych mężczyzna zyskuje. Staje się człowiekiem eleganckim, z klasą, potrafiącym ubrać się gustownie i wyrafinowanie. Odpowiednio do danej okazji, ale nie banalnie.