Nie tylko kobiety, czyli co Panowie poprawiają w swoim ciele z pomocą skalpela

Współcześni mężczyźni przywiązują uwagę do własnego wyglądu niemal tak bardzo, jak kobiety. Wielu z nich nie tylko dba o regularne ćwiczenia i zdrową dietę, ale również stara się na inne sposoby poprawić swoją atrakcyjność. Bardzo dobre efekty przynosi nowoczesna chirurgia estetyczna, ze szczególnym wskazaniem na zabiegi odmładzające i upiększające. Panowie mają do wyboru szeroki zakres zróżnicowanych procedur, a niektóre z nich cieszą się szczególną popularnością.

Odsysanie tłuszczu

Liposukcja to zabieg, któremu mężczyźni poddają się zdecydowanie najczęściej. Procedura ta pozwala na efektywne wyszczuplenie brzucha, pośladów czy ud, ponieważ opiera się na mechanicznej redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest bardzo starannie, dzięki czemu po jego zakończeniu nie występuje efekt obwisłej lub pofałdowanej skory. Liposukcja może być wykonana zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Do jej zalet należy możliwość poprawy różnych dysproporcji męskiego ciała, takich jak chociażby otłuszczone kolana. Zabieg ten wykonuje się również w przypadku lipomastii, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w obszarze piersi.

Operacja nosa

Korekta nosa jest obecnie drugim najpopularniejszym wśród mężczyzn zabiegiem chirurgii plastycznej. Każdego roku decydują się na jego przeprowadzenie dziesiątki tysięcy pacjentów, którzy chcą poprawić ogólny wygląd twarzy. Operacja nosa pozwala na jego zwężenie, skrócenie czy usunięcie garbu, a także sprawdza się w przypadku przywrócenia dawnego kształtu po złamaniu. Większość tego typu operacji to jednak stosunkowo subtelne korekty, które nie zmieniają diametralnie wizerunku mężczyzny. Panowie najczęściej unikają całkowitej metamorfozy, a chcą jedynie dyskretnie poprawić wygląd swojego nosa.

Plastyka powiek

Plastyka powiek cieszy się wśród mężczyzn niemal tak dużą popularnością, jak operacja nosa. Zabieg ten przeprowadzany jest jednak nieco inaczej, niż w przypadku kobiet. Panowie mają pełniejsze, grubsze i mocniejsze brwi, dlatego przy operacyjnym podnoszeniu górnej powieki usuwa się mniej skóry i tkanki tłuszczowej. Procedura ta rutynowo wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, czasami z sedacją dożylną. Przed zabiegiem lekarz oznacza linię cięć na skórze, które stanowią punkty orientacyjne podczas korekcji. W trakcie plastyki konieczne jest nacięcie skóry w załamaniu powiek, a następnie wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry, tkanek miękkich oraz tkanki tłuszczowej. Zabieg ten zapewnia bardzo dobry efekt odmładzający.

Transplantacja włosów

Mężczyźni bardzo powszechnie zmagają się rzednięciem włosów oraz łysieniem androgennym, dlatego coraz chętniej poszukują skutecznych zabiegów niwelujących te problemy. Do tego rodzaju procedur należy chirurgiczna transplantacja, stosowana zwłaszcza w przypadku skłonności dziedzicznych i zmian hormonalnych. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a czas jej trwania zależy od wielkości powierzchni wymagającej transplantacji. W początkowej fazie pobierany jest przeszczep skóry owłosionej, zwykle z tyłu głowy pacjenta. Mikroszczepy i miniszczepy zawierają po kilka torebek włosowych, które lekarz umieszcza w nacięciach tworzonych skalpelem. Uzyskany efekt transplantacji jest trwały, a przy tym bardzo naturalny.

Powiększanie penisa

Mężczyźni wyjątkowo często nie są zadowoleni z wielkości swojego penisa. Niewielu jednak decyduje się na operacyjne wydłużenie członka, ponieważ zabieg ten jest bardzo inwazyjny i niezbyt efektywny. Procedura przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym polega na poluzowaniu więzadeł mocujących ciała jamiste do kości łonowej, co przyczynia się do wysunięcia prącia na zewnątrz o 2-3 cm. Istnieją na szczęście alternatywne metody powiększania penisa, dające satysfakcjonujące rezultaty oraz dużo bezpieczniejsze. Na szczególną uwagę zasługuje preparat Erogen X, który opisany został tutaj. Żel Erogen X nie tylko przyczynia się do poprawy rozmiarów członka, ale też wydłuża czas erekcji i hamuje przedwczesną ejakulację.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →