Obuwie męskie Venezia

W sezonie 2014/2015 mężczyźni mogą wybierać z bardzo różnych modeli butów, w których projektach nietrudno jednak odszukać wspólne inspiracje producentów. Różnica polega tylko na tym, że jedni bardziej dosłownie niż inni je interpretują.

141899357216748200Najdalej posunęli się w tym projektanci McArthura z modelem MC78. To obuwie stylizowane na typowe buty wojskowe, ale odchudzone i przystosowane do używania w mieście. Gruba podeszwa, dobrej jakości skóra naturalna: oto podstawowe atuty. Najsłabszą stroną tych butów jest zdecydowanie polarowa wyściółka o niskiej paroprzepuszczalności. Wysoka cholewa i 8 par dziurek pozwala na swobodne, wygodne dopasowanie buta do wymagań właściciela, ale nie oszukujmy się – jest to propozycja głównie na co dzień, a brak w niej tej odrobiny finezji, jaką wykazali się choćby projektanci Venezia.

Venezia, projektując botki męskie NERO, sięgnęła po typowe, klasyczne wzorce, wzbogacają je odrobiną masywności, kojarzonej od wielu sezonów z męskim obuwiem zimowym. Noski są dobrze wypolerowane, przywodzą na myśl wysokiej k141899357205284700lasy lakierki, a miękka, elastyczna cholewa poprawia komfort użytkowania. Wiązania sięgające do kostek są zdecydowanie odpowiednie na chłodny dzień, a buty nadal nie tracą swoistej lekkiej elegancji. Wprawdzie połączenie ich z garniturem nadal będzie potraktowane przez konserwatystów jako faux pax, ale trzeba przyznać, że propozycja Venezia ma naprawdę ciekawy wygląd, a buty pozostają funkcjonalne.

W podobnym tonie utrzymany jest projekt SBU0339 z biura projektowego Top Secret. To również są buty stanowiące połączenie lakierek z wysokimi butami, ale w porównaniu do Venezia warto zwrócić uwagę na dwie cechy. Po pierwsze, niestety Top Secret postawiło na skórę syntetyczną, a nie naturalną, co dość wyraźnie widać szczególnie w brązowej wersji kolorystycznej, a po drugie ten projekt charakteryzuje się nieco większym konserwatyzmem – cholewy są nieco sztywniejsze i o bardziej wizytowym charakterze.141899357216756000

Panowie na zimę otrzymali od wielu projektantów również propozycje butów sportowych i ciepłych półbutów, ale właśnie takie buty jak opisane, stanowią podstawę większości kolekcji.

Źródło:

Obuwie męskie Venezia