Olejek do brody czy balsam – co wybrać?

Kiedyś uchodził za mężczyznę niezadbanego, obecnie uchodzi nie tylko za mężczyznę zadbanego, ale i najbardziej atrakcyjnego. Mężczyzna owłosiony, bo o niego chodzi, posiada nie tylko stylową fryzurę, ale też nadającą mu wyrazistego wyglądu brodę. Aby jednak móc się brodą szczycić, trzeba o nią zadbać. Służą do tego specjalnie przeznaczone kosmetyki do brody, wśród których największą popularnością cieszą się olejki oraz balsamy.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

O brodę, podobnie jak o fryzurę, trzeba zadbać. I tak jak z włosami na głowie chodzimy do fryzjera, tak z włosami na twarzy powinniśmy chodzić do barbera. Podobnie z kosmetykami – należy ich używać na włosy głowy i włosy twarzy. W barbershopach spotkać można takie kosmetyki do pielęgnacji brody jak: szampony, odżywki, mydła, woski, a przede wszystkim balsamy oraz olejki.

Balsamy do brody

Balsamy do bród coraz częściej wypierają olejki do bród. Balsamy sprawdzają się lepiej na brodach średnich i długich, podczas gdy olejki zarówno na średnich i długich, jak też na krótkich. Balsamy natłuszczają brody, a w efekcie nadają im zdrowego i ładniejszego wyglądu. Kosmetyków tych stosuje się na świeżo umyte włosy, ale nie na mokre. Natłuszczając brodę należy uważać, aby jej nie przetłuścić, zatem trzeba uważać z ilością nakładanego balsamu. Najlepiej rozetrzeć go w palcach i wetrzeć w brodę aż do skóry. Na koniec warto uczesać brodę grzebieniem. Balsam nie musi, ale może również odgrywać rolę kosmetyku do stylizacji. Jako chwilowe rozwiązanie, zamiast balsamu można użyć kremu do twarzy. Jeden z popularniejszych, choć nie jedynych balsamów, to balsam do brody Reuzel.

Olejki do brody

Pomimo tego, że balsamy do bród zyskują na popularności, to olejki to bród wciąż zajmują czołowe miejsce wśród kosmetyków do pielęgnacji brody. Olejki sprawdzają się na brodach wszelkiej długości – krótkich, średnich i długich. Co więcej, można je stosować do pielęgnacji brody, ale i do pielęgnacji fryzury. Olejki nie tylko nawilżają i wygładzają włosy, ale sprawiają również, że delikatnie się one błyszczą. Olejki poza swoimi dobroczynnymi właściwościami, nieziemsko pachną. Dzieje się tak ze względu na to, że w skład olejków do brody wchodzą olejki bazowe i olejki eteryczne. Olejki bazowe odpowiadają za poprawę kondycji włosów i skóry twarzy, a olejki eteryczne za zapach. Wśród olejków bazowych składających się na olejek do brody znajdują się: olej arganowy, olej jojoba, olej z pestek winogron, olej z pestek moreli, olej kokosowy, olej rycynowy, olej sojowy, olej konopny, olej słonecznikowy, olej krokoszowy, olej ryżowy. Wśród olejków eterycznych nadających olejkowi do brody zapachu, znajdują się z kolei: bergamotka, pomarańcza, mandarynka, grejpfrut, cytryna, limonka, róża, pelargonia, lawenda, drewno sandałowe, cedr, paczula, żywica, imbir. Efektem tego wylicza się trzy rodzaje olejków zapachowych: owocowe/cytrusowe, kwiatowe i drzewne. Do popularnych marek wytwarzających olejki do brody należą między innymi Captain Fawcett, Percy Nobleman oraz Apothecary 87.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →