Orzeźwiające oczyszczenie twarzy

Oczyszczanie twarzy jest absolutną podstawą codziennej higieny, bez względu na płeć czy rodzaj cery. Również mężczyźni powinni w tym celu stosować specjalne kosmetyki zwiększające poziom komfortu skóry i przygotowujące ją pod kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Żel do twarzy dla mężczyzn o właściwościach silnie oczyszczających i kojących jest jednym z tych kosmetyków, do których trudno panów przekonać. Jednocześnie, gdy już go wypróbują – nie potrafią się z nim rozstać!

Dlaczego warto postawić na oczyszczanie?

Zwykła woda z kranu, której często używamy do przemywania twarzy, nie ma właściwości głębokiego wnikania w pory skóry i usuwania drobinek kurzu, łoju czy potu, które się w nich znalazły. Jednak woda w połączeniu z rozprowadzonym na niej żelem myjącym spełnia właśnie to zadanie! Po całym dniu twarz może być przepocona, lekko przetłuszczona i po prostu zanieczyszczona kurzem, który na niej osiadł. Aby zapewnić swojej twarzy uczucie lekkości, świeżości i chłodu, warto sięgnąć po dobry żel do twarzy dla mężczyzn! Ten kosmetyk przyjemnie koi, nawilża i oczyszcza skórę, nie pozostawiając uczucia suchości i napięcia, jak po zastosowaniu zimnej wody!

Żel do twarzy dla mężczyzn – warto go mieć!

Ultranowoczesne kosmetyki do męskiej pielęgnacji są tak dostosowane do potrzeb grubszej skóry, aby spełniać maksimum funkcji pielęgnacyjnych. Wszystko po to, aby mężczyzna nie miał oporów przed sięganiem po tego typu produkt, i aby dawał mu on wszystko: oczyszczenie, nawilżenie, orzeźwienie i ukojenie skóry. Bez potrzeby używania całego arsenału kosmetyków! Wielu mężczyzn, którzy kiedyś byli przeciwni jakimkolwiek oprócz kąpieli i golenia zabiegom, dziś włącza również żel do mycia do swojego rytuału pielęgnacyjnego. To bardzo proste – każdego wieczora należy rozprowadzić odrobinę żelu na wilgotnych dłoniach i wmasować w skórę twarzy, a następnie spłukać chłodną wodą. Dzięki składnikom o działaniu chłodzącym i kojącym skóra po takim rytuale jest przyjemnie odświeżona, lekka i super nawilżona – co daje się wyraźnie odczuć. Systematyczne stosowanie żelu do twarzy wraz z dobrym kremem nawilżającym daje efekt elastycznej, gładkiej i doskonale nawilżonej skóry, o który warto powalczyć! Wyjątkowa formuła nowoczesnych męskich żeli dodaje też przyjemnego zapachu, który jeszcze bardziej potęguje wrażenie orzeźwienia. Taki żel jest wręcz niezastąpiony na upały, kiedy nie marzymy o niczym innym, jak tylko zmyć z siebie zmęczenie z całego dnia i zasnąć!

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →