Pękająca skóra? Jest na to kilka sposobów.

zadbany mężczyznaKażdy człowiek stara się dbać o siebie najlepiej, jak tylko potrafi. Piękna i gładka skóra jest czymś niepowtarzalnym oraz celem zarówno pań jak także panów.

Często jednak zmagamy się z różnymi rodzajami problemów skórnych. Najczęstszym jest pękanie skóry. Skóra pęka na dłoniach czy też stopach. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednymi z kluczowych, są warunki w jakich pracujemy. Jeżeli wykonujemy pracę stojącą, nasze nogi i stopy są narażone na ciągłe obciążenie, a co za tym idzie, cierpi na tym również skóra, która rogowacieje i pęka, tworząc bardzo bolesne rany, powstałe podczas pęknięcia naskórka. Jak temu zapobiec?

Przede wszystkim jedną z najważniejszych rzeczy, jaką mamy obowiązek wykonać jest szczególne dbanie o higienę stóp. Po przyjściu z pracy do domu, powinniśmy stopy starannie umyć, po czym najlepiej byłoby posmarować je dobrej jakości kremem. Takie właśnie kremy w swojej ofercie ma firma scananida.com.pl. Po nałożeniu kremu dobrze byłoby założyć bezuciskowe, bawełniane skarpety, przy czym ułożyć nogi na łóżku nieco wyżej niż zwykle. Pomoże to nie tylko wypocząć, ale także poprawi krążenie, co oczywiście zadziała na cały organizm bardzo korzystnie.

Często również skóra na naszych dłoniach nie wygląda zdrowo, a dodatkowo również zdarza się, że pojawiają się na niej pęknięcia, a co za tym idzie, bolesne rany. Również jest to spowodowane warunkami pracy, ale również porą roku. Zimą jesteśmy bardziej narażeni na uszkodzenie naskórka na dłoniach. W tej kwestii również jest to bardzo uciążliwe, gdyż właśnie ręce są najczęściej głównym narzędziem naszej pracy. Dłońmi wykonujemy wszystkie czynności, również w domu.

Czasami, gdy stosujemy nieodpowiednie środki do czyszczenia, bądź też nie używamy przy tym odpowiedniego zabezpieczenia, jakimi są gumowe rękawiczki, dodatkowo podrażniamy skórę. Jak więc z tym walczyć? Jak zapobiegać? Przede wszystkim trzeba zastosować odpowiednie preparaty, które ukoją ból, pieczenie czy też swędzenie. Pamiętajmy, żeby przy każdorazowym myciu naczyń, czy też innym kontakcie z chemicznymi środkami czystości, trzeba stosować gumowe rękawiczki. Po wykonanej czynności dokładnie umyć ręce wodą z mydłem, po czym nałożyć odpowiedni krem, np. taki, który oferuje nam firma scananida.com.pl. Sprawi on, że naskórek szybko się zredukuje, skóra stanie się elastyczna i świeża, a co za tym idzie, przy prawidłowej pielęgnacji, przestanie się przesuszać na uszkodzenia.

Możemy oczywiście zastosować na naszych dłoniach podobną kurację, jak tą ze stopami. Na noc nałożyć na suchą i czystą skórę warstwę kremu, po czym założyć bawełniane rękawiczki. W ten sposób krem lepiej się wchłonie, a rano dłonie będą bardziej wypoczęte.

Bardzo ważne jest to, aby dbać o swoje ciało i zdrowie. Nie są to kłopotliwe czynności, a mogą nas uchronić przed wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami, a co za tym idzie nasza skóra będzie dłużej młoda i w dobrej kondycji. Uszkodzenia mechaniczne również bywają bardzo kłopotliwe, a częściej do nich dochodzi w momencie, gdy niewłaściwie pielęgnujemy swoje ciało. Warto także zadbać o inne części ciała, inwestując w kosmetyki najwyższej jakości.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →