Perfumy dla prawdziwych mężczyzn. Kilka sprawdzonych propozycji

Jak pachnie prawdziwy mężczyzna? Teorii na ten temat powstało już wiele i choć powinno to zależeć wyłącznie od niego samego, istnieją takie zapachy, po które odważą się sięgnąć tylko nieliczni. Zaintrygowany? Poznaj cztery sprawdzone propozycje perfum, które stworzono z myślą o prawdziwych mężczyznach.

Woda toaletowa Baldessarini Ambre

Zdaniem niektórych, w męskich perfumach nie może zabraknąć nut alkoholowych. Jedną z ciekawszych tego typu propozycji jest woda toaletowa Baldessarini Ambre, za stworzenie której Werner Baldessarini otrzymał najważniejsze odznaczenie w dziedzinie perfumerii. Austriacki projektant bowiem, jako pierwszy w historii, wykorzystał akord amerykańskiej, dębowej whisky, pitej niegdyś na Dzikim Zachodzie, gdzie prawdziwych mężczyzn z całą pewnością nie brakowało.

W eleganckim flakonie znajdziesz ponadto aromaty mandarynki i czerwonego jabłka, nuty fiołka i skóry, doskonale ożywiające kompozycję, oraz ukryte w tle ambrę, wanilię i akord drzewny, bez których Ambre z pewnością nie byłby tym samym zapachem.

Woda toaletowa Burberry London for Men

W grupie perfum dla prawdziwych mężczyzn nie może zabraknąć też tych, powstałych na bazie tytoniu i skóry. Ta niezwykła na pierwszy rzut oka mieszanka wzbogaca kompozycję, dodając jej głębi, wyrazu i tajemniczości, oraz nadaje perfumom typowo męski charakter.

Akordy te możesz znaleźć między innymi w wodzie toaletowej Burberry London for Men, określanych jako kwintesencja brytyjskiej elegancji i nieokiełznanej męskości. We flakonie ozdobionym typową dla marki kratą, zamknięto tworzące nutę głowy esencję bergamotki, czarny pieprz, pełną magii lawendę i aromat liści cynamonu, akord skóry i delikatną mimozę, stanowiące serce zapachu, oraz liść tytoniu, mech dębowy i żywicę, które pobrzmiewają w jego tle. Trudno o bardziej męską mieszankę!

Woda toaletowa Gucci by Gucci

Prawdziwie męskie perfumy o zapachu tytoniu i skóry zaprojektował również dom mody Gucci. Woda toaletowa Gucci by Gucci to dominujący, intensywny i kojarzący się z luksusem zapach, idealny dla panów, którzy nie boją się wyróżniać się w tłumie.

Kompozycję otwierają świeże nuty kwiatów i cytrusów, w tym fiołka, cyprysa i bergamotki. Po chwili jednak przechodzimy już do sedna męskich wartości, co podkreślają zawarte w nucie serca akordy tytoniu i jaśminu. Z kolei w podstawie tej wody toaletowej ukryto aromat skóry, paczuli, bursztynu i żywicy, umacniające jej skórzano-drzewny charakter.

Woda toaletowa Tom Ford For Men

Woda toaletowa Tom Ford For Men to z jednej strony klasyczny, wyrafinowany zapach, zaś z drugiej – niezwykle zmysłowy i luksusowy. W bogatej kompozycji znajdziesz zarówno nuty owocowe czy orientalne, jak i akordy skóry oraz tytoniu. Zapach otwiera aromat cytrusów urozmaicony wyrazistym imbirem, fiołkiem i bazylią. Nutę serca tworzą kwiat pomarańczy, pieprz i liść tytoniu, natomiast w nucie bazy wyczuć można woń skóry, bursztynu, paczuli, drzewa cedrowego, mchu dębowego oraz wetywerii.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →