Pielęgnacja męskiej skóry

Wbrew pozorom, skóra twarzy mężczyzny wymaga szczególnej pielęgnacji. Choć potoczne opinie głoszą, że mężczyźnie wystarczy zwykłe mydło i dobra maszynka do golenia, bynajmniej nie jest to prawda.

Męska cera nie powinna być zaniedbywana. Tym bardziej ,że ma wyjątkowe potrzeby. Choć jest dużo grubsza od skóry kobiet, to jednak nie rozwiązuje to wszystkich problemów.
Mężczyźni w większości są posiadaczami skóry tłustej, a to powoduje szereg komplikacji. Między innymi – u panów występują większe skłonności do pojawiania się łojotoku czy trądziku (zwłaszcza w okresie młodzieńczym) oraz zaskórników. Mężczyźni rzadko mają suchą cerę. Wydzielanie sebum jest dwukrotnie wyższe. Ma to także swoje dobre strony – skóra jest bowiem bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak zimno czy wiatr. Nie zmienia to jednak faktu, iż wymaga ona szczególnej pielęgnacji.

Właściwa pielęgnacja polega przede wszystkim na regularnym oczyszczaniu skóry za pomocą żelu myjącego, oraz jej złuszczaniu przy użyciu peelingu – mężczyźni mogą sobie przy tym pozwolić na wariant gruboziarnisty (będzie on w ich wypadku bardziej efektywny). Regularne oczyszczenie porów zapobiega tworzeniu się zaskórników czy krost. Kremy używane przez mężczyzn również powinny być dopasowane do szczególnych potrzeb ich skóry. Co prawda zmarszczki pojawiają się u panów później niż ma to miejsce u kobiet, jednakże są głębsze i bardziej widoczne. Po około 30 roku życia skóra mężczyzny zaczyna się gwałtownie starzeć – u kobiet ten proces ma charakter bardziej stopniowy.
Dlatego pielęgnacja cery kremami u mężczyzn powinna skupiać się przede wszystkim na ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVA ( przyspieszającym starzenie się skóry, a także generującym przebarwienia), właściwym odżywianiu oraz nawilżaniu (co przy cerze tłustej jest szczególnym wyznaniem). Na szczęście – obecnie na rynku pojawia się mnóstwo kremów oraz żeli do mycia wyprodukowanych z myślą o męskiej skórze. Charakteryzują się one nie tylko innym zapachem – ale odpowiadają też na zupełnie inne potrzeby pielęgnacyjne.

Ważne, aby panowie nie zapominali, iż prawidłowa pielęgnacja to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz okazjonalne korzystanie z profesjonalnych usług w salonach SPA. Przede wszystkim należy prowadzić zdrowy tryb życia – czyli poświęcać odpowiednią ilość czasu na sen (celem uniknięcia cieni pod oczami), odżywiać się odpowiednio (Fast foody naprawdę mają katastrofalny wpływ na wygląd), uprawiać sport (pomaga usuwać z organizmu toksyny wraz z potem) oraz nawadniać go (nie tylko pijąc wodę czy zieloną herbatę ale też jedząc warzywa i owoce). Warto czerpać z natury – to co najlepsze dla urody i zdrowia, czyli substancje zwalczające wolne rodniki znajdują się bowiem nie tylko w kosmetykach, lecz również w pożywieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *