Podologia – pedicure leczniczy

Piękne i zdrowe stopy to czasem efekt, nad uzyskaniem którego trzeba popracować. Z pomocą kosmetologa – podologa jest to jednak możliwe.

Podologia

Podologia jest dziedziną medycyny, związaną ze stopami – zajmuje się ona leczeniem stanów chorobowych stopy. Kosmetolog – podolog może przeprowadzić różnego zabiegi, które oddziałują na skórę stopy, ale również – na mięśnie. Kiedy przydaje się tego rodzaju specjalista? W różnych problemach, począwszy od wrastających paznokci aż po cukrzycę, w której przebiegu nierzadkim zjawiskiem jest tak zwana „stopa cukrzycowa”.

Pedicure leczniczy

W gabinecie, po konsultacji zostanie dobrany odpowiedni zabieg lub cała ich seria. Najczęściej wykonywaną procedurą jest pedicure leczniczy. Powinno się go powtarzać co 4-6 tygodni, przez cały rok. Czy różni się od zwykłego pedicure? Stopy nie są moczone w wodzie, do zmiękczania naskórka stosuje się specjalistyczne preparaty. Płytka paznokciowa jest skracana i szlifowana, aby nadać jej kształt, który pozwoli na prawidłowy wzrost paznokcia. Pedicure leczniczy przynosi prawdziwą ulgę osobom, które mają problem z wrastającymi paznokciami. Co istotne – każdy klient uczony jest też prawidłowej dbałości o paznokcie we własnym zakresie, dzięki czemu dolegliwości z czasem staną się coraz mniej uciążliwe. W ramach pedicure leczniczego przeprowadza się także tak zwane opracowanie stóp. Szczególną wagę przykłada się do modzeli, odcisków, zrogowaciałych pięt. Pedicure nie tylko sprawi, że zdecydowanie poprawi się estetyka stopy, ale też zredukowane mogą zostać wady postawy. Dolegliwości stóp powodują, że celem uniknięcia bólu czy dyskomfortu zaczynamy asekuracyjnie – i często niepoprawnie, układać stopy, czego konsekwencją mogą być zwyrodnienia, przeciążenia i wady postawy. Aby uzyskać długotrwały efekt, należy przeprowadzić serię zabiegów – pięciu a nawet dziesięciu. Systematyczny pedicure w znaczący sposób poprawi kondycję stóp.

Zabiegi

Zabiegi, którym poddaje się stopy różnią się w zależności od potrzeb. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym często wiążą się one nie tylko z działaniem leczniczym, ale również – z przyjemnością. Na przykład w przypadku pękających pięt, kosmetolog – podolog zastosuje specjalne kosmetyki złuszczające, dobierze odpowiednią pielęgnację. W usuwaniu i profilaktyce odcisków wybrać można metodę peelingu Callus Peel, która wykorzystuje co prawda agresywniejsze kosmetyki, ale nie powoduje nieprzyjemności i dyskomfortu. W przypadku mniej zaawansowanych problemów można nawet ograniczyć się do pedicure kosmetycznego – na przykład nałożyć na stopy maskę parafinową. Jak widać, różnorodność zabiegów jest duża, dlatego też tak istotna jest konsultacja z wykwalifikowanym kosmetologiem – podologiem, który dobierze najlepszą metodę działania.

Szukając kosmetologa – podologa warto skorzystać z oferty sprawdzonych salonów. Na stronie kosmetolog-gdynia.pl znaleźć można bogatą ofertę zabiegów, odpowiadającą na zróżnicowane dolegliwości związane ze stopami. Jak w przypadku każdej części ciała – szukajmy osób posiadających odpowiednie certyfikaty, dobrze wyszkolonych, znających się na swoim fachu. Stopy muszą dużo znieść – niosą przecież całe ciało. Nie znaczy to jednak, że nie są delikatne i nie wymagają troskliwej opieki.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →