Półbuty męskie – pielęgnacja wysokogatunkowego obuwia

Najpopularniejszym typem męskiego obuwia są półbuty męskie. Te buty te można nosić na co dzień, do pracy i na ważne uroczystości. Obuwie tego typu występuje w wielu wersjach Zobacz, jak pielęgnować różne rodzaje półbutów.

Półbuty męskie – z jakich materiałów?

Kiedy przeglądasz oferty półbutów sprzedawanych w różnych sklepach za pośrednictwem strony 7buty.pl/wojas/meskie/polbuty, z pewnością zwracasz uwagę na to, że oferowane modele są wyprodukowane z różnych materiałów. Ogromną popularnością cieszą się buty skórzane, ale półbuty męskie występują też w wersjach z tworzyw sztucznych. Który z tych materiałów wybrać, by łatwiej było pielęgnować obuwie? Z pewnością półbuty męskie ze skóry będą nieco bardziej problematyczne w pielęgnacji, ale za to poprawnie pielęgnowane, będą Ci służyć nawet przez kilka lat. Tymczasem buty z syntetycznych materiałów nie wymagają takiej dbałości, ale za to bardzo szybko się niszczą. Tak naprawdę nawet w przypadku skrupulatnej pielęgnacji obuwie to zniszczy się zdecydowanie szybciej, niż skórzane półbuty męskie. Nie ulega więc wątpliwości, że jeśli potrzebujesz butów na dłużej, a nie tylko na jeden sezon, to lepiej wybrać model ze skóry. Skóra wolniej się starzeje, a starzejąc się, wygląda po prostu szlachetnie, więc Twoje buty zawsze będą się prezentowały stylowo.

Jak czyścić i suszyć półbuty męskie?

Sposób czyszczenia półbutów musi być zależny od materiału, z jakiego zostały wykonane. Skórzane buty najlepiej czyścić miękką ściereczką nasączoną w delikatnym detergencie albo w specjalnym preparacie do pielęgnacji skórzanego obuwia. Taki preparat z jednej strony czyści, ale z drugiej strony impregnuje, a tym samym uszczelnia obuwie. Skóra staje się elastyczna i jest mniej podatna na niszczenie. Nie pęka, nie wyciera się i nie rysuje. Półbuty męskie z zamszu można delikatnie czyścić ściereczką, przy czym trzeba pamiętać o wykonywaniu bardzo ostrożnych ruchów. Mocniejsze pocieranie zamszowej powierzchni mogło doprowadzić do wytarcia się zamszu i pogorszenia estetyki butów.

Wyczyszczone buty trzeba osuszyć. Ich powierzchnia powinna naturalnie wyschnąć, a po wyschnięciu można takie buty wypastować lub nabłyszczyć. Do tego celu możesz wykorzystać preparaty koloryzujące lub specjalną bezbarwną pastę. Pamiętaj, że butów zamszowych nie pasujemy. Jeśli wybierzesz buty dobrego producenta, na przykład znalezione za pomocą strony 7BUTY, to z pewnością dasz sobie możliwość znacznego zaoszczędzenia czasu na ich pielęgnacji. Takie buty będą po prostu trwałe.

Jak przechowywać półbuty?

Półbuty męskie przechowuj zawsze w pudełku, w którym je kupiłeś, a jeśli nie masz fabrycznego pudełka, znajdź zastępczy kartonik. Buty możesz wypełnić prawidłami, a jeśli nie masz prawideł, zmiętymi gazetami. Nigdy nie pozostawiaj butów bez wypełnienia, dlatego że mogą się odkształcić, szczególnie jeśli nie używasz ich na przykład przez kilka miesięcy. Buty przechowuj w miejscu suchym i przewiewnym. Obuwie nie powinno mieć kontaktu z żadnymi zapachami ani nie powinno być też zagrożone zamoczeniem. Na pewno nie zaleca się przechowywanie obuwia w piwnicy albo w miejscu, w którym na buty będą bezpośrednio padały promienie słoneczne. Jeśli masz specjalny woreczek, to możesz włożyć buty do woreczka, a następnie do torebki foliowej z dziurkami lub do tekturowego pudełka. Tak zabezpieczone, będą czekać do momentu, kiedy postanowisz je ponownie włożyć. Brak zabezpieczenia mógłby spowodować, że półbuty męskie szybko by się zniszczyły i trzeba by było kupić nowe.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →