Promienna cera u mężczyzny

 Czasy, w których męskość kojarzona była z trzydniowym zarostem i ziemistą cerą minęły – podobnie jak epoka westernów. Promienny wygląd męskiej cery jest możliwy do osiągnięcia przez cały rok, w dodatku – zabiegi pielęgnacyjne nie należą ani do skomplikowanych ani do kosztownych. Dlatego warto zainwestować trochę czasu i pieniędzy w swój dobry wygląd, panowie. Choć skóra mężczyzny starzeje się wolniej i jest bardziej odporna, to jednak ma to swoje wady. Po pierwsze skóra ta jest bardziej tłusta. Z jednej strony chroni to przed niekorzystnym wpływem środowiska, ale z drugiej przyczynia się do powstawania takich problemów jak łojotok, trądzik czy zaskórniki. Męska cera również jest narażona na podrażnienia, głównie poprzez codzienne golenie oraz używanie niewłaściwie dobranych kosmetyków. Zła dieta, brak aktywności fizycznej, długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, stres i palenie papierosów – to wszystko zdecydowanie negatywnie odbija się na kondycji skóry.

Jak można sprawić, by ta wyglądała zdrowo, wręcz promiennie (i to o każdej porze roku)? Oto sposoby:

  • Bardzo istotny jest wysiłek fizyczny. Dzięki niemu skóra dotlenia się. Ćwiczenia poprawiają krążenie, a skóra zyskuje piękny koloryt. Dodatkowo podczas wysiłku usuwane są wraz z potem toksyny z organizmu.
  • Zdrowa dieta, bogata w witaminy i składniki mineralne, a zawierająca jak najmniej przetworzonej żywności także ma niebagatelne znaczenie. Nawet samo zaprzestanie palenia papierosów już robi widoczną różnicę w wyglądzie skóry.
  • Stosowanie kosmetyków z filtrem UVA i UVB – również zimą. Promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry.
  • Regularne oczyszczanie – zwłaszcza, że skóra mężczyzn ma skłonności do pojawiania się wyprysków. Wiele firm oferuje już specjalne żele do mycia twarzy oraz toniki przeznaczone specjalnie dla panów.
  • Usuwanie zaskórników – w gabinecie kosmetycznym. Zabieg ten nie należy może do przyjemnych, jednak na długi czas rozwiązuje problemy ze skórą.
  • Złuszczanie – tak w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Peelingi dla mężczyzn są grubsze niż dla kobiet, ich cera ma inne potrzeby. Stąd zabiegi (zwłaszcza w gabinecie) mogą się wydać bardziej inwazyjne.
  • Nawilżanie – niezwykle istotne, o każdej porze roku. Powinno się odbywać nie tylko od zewnątrz (odpowiednie kremy) ale też od wewnątrz – spożywanie dużej ilości płynów, wody, zielonej herbaty.
  • Stosowanie specjalnej pielęgnacji dla skóry wokół oczu – jej uważne nawilżanie, a gdy zajdzie potrzeba – nawet rozświetlanie za pomocą specjalnych preparatów.
  • Masaż – zabieg oferowany mężczyznom przez wiele salonów kosmetycznych, często jako uzupełnienie wcześniejszego złuszczania czy oczyszczania. Jednak masaż skóry można wykonać również samodzielnie w domu – korzyści są podobne. Cera zostaje dotleniona i lepiej wchłania używane przez panów preparaty.

Jest jeszcze wiele sposobów na promienny wygląd. W końcu rynek kosmetyczny od lat dokonuje ekspansji na nowe rejony – szukając nowych grup docelowych. Jeden sposób jest jednak niezmienny. To uśmiech. Warto o nim pamiętać, mimo, iż może powodować zmarszczki mimiczne. Nic bowiem nie dodaje takiego uroku jak pogodne spojrzenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *