Przegląd kosmetyków do oczyszczania twarzy z marki Garnier

Oczyszczanie skóry twarzy jest bardzo ważną pielęgnacyjną czynnością. Nie jest to równoznaczne z demakijażem. Usuwanie make-upu to tylko powierzchowne umycie cery, natomiast oczyszczanie jest dogłębne i znacznie dokładniejsze. Dowiedz się dlaczego warto oczyszczać skórę twarzy! Poznaj kosmetyki do tego dedykowane z Garnier, które ułatwią Ci dbać o cerę uwzględniając jej problematykę.

Oczyszczanie to nie demakijaż

Demakijaż ma na celu usunięcie kolorowych kosmetyków z powierzchni skóry twarzy. Jeśli sięgniesz po dobry produkt, dodatkowo wyeliminujesz sebum i zanieczyszczenia, jakie na cerze się nagromadziły. Z kolei oczyszczanie twarzy to pojęcie znacznie szersze. Dotyczy pozbywania się ze skóry martwego naskórka, wągrów, zaskórników i innych niedoskonałości, np. trądziku. Dzięki oczyszczaniu, Twoja cera ma szansę być gładka, miękka i o wyrównanym kolorycie. Mało tego, regularne oczyszczanie skóry jest również gwarancją spłycenia małych zmarszczek i nadaniu twarzy promiennego blasku.

Jaki kosmetyk do oczyszczania twarzy wybrać?

W ofercie marki Garnier znajdziesz wiele kosmetyków, które umożliwią Ci skuteczne i bezpieczne oczyszczenie skóry. Nie każdy produkt będzie jednak odpowiedni dla każdego. Kosmetyk należy dopasować do potrzeb i problematyki skóry, jaką posiadasz. Poniżej znajdziesz kilka dobrych kosmetyków do oczyszczania twarzy Garnier. Poznaj je i sprawdź, który będzie dla Ciebie najlepszy!

  1. Żel oczyszczający przeciw zaskórnikom Garnier Czysta Skóra to produkt dedykowany dla osób, których skóra jest podatna na pojawianie się zaskórników i niedoskonałości. Takie nieczystości występują szczególnie u posiadaczy cery tłustej lub mieszanej. Żel ten jest niezwykle skuteczny, a przy tym nie podrażnia skóry. Możesz zatem stosować go nawet codziennie. Kosmetyk zawiera cynk i kwas salicylowy, dzięki czemu skóra jest dogłębnie oczyszczona, pory są mniej widoczne, a twarz na dłużej zachowuje matowość.
  2. Żel oczyszczający Garnier Czysta Skóra to kosmetyk z tej samej serii co powyższy. Działa jednak nieco delikatniej, co nie oznacza, że nie jest skuteczny. Równie dobrze oczyszcza, minimalizuje podatność na pojawianie się niedoskonałości i sprawia, że pory są mniej widoczne. Jego formuła nie zawiera jednak drobinek (tak jak powyższa) i z tego względu polecany jest dla skóry tłustej lub mieszanej z trądzikiem. Przy tym schorzeniu nie warto aplikować na cerę drażniących produktów, ponieważ mogą one tylko pogorszyć stan skóry.
  3. Żel+Peeling+Maska Garnier Czysta Skóra to produkt 3w1. Polecany jest dla posiadaczy skóry tłustej lub mieszanej, skłonnej do przetłuszczania się, świecenia, błyszczenia. Formuła kosmetyku, łącząca funkcję trzech produktów, to idealne rozwiązanie dla tych z Was, którzy nie macie czasu na aplikację każdego z nich pojedynczo. Żel+Peeling+Maska zapewni Ci gładką skórę, dokładne oczyszczenie, a przy tym pozostawi skórę odżywioną.
  4. Żel do twarzy odblokowujący pory Garnier Czysta Skóra Active to produkt stworzony dla tych, którzy walczą z widocznymi porami. Formuła żelu zawiera antybakteryjny i regenerujący aktywny składnik, które w połączeniu oczyszczają pory i zamykają je. Dzięki temu skóra jest gładsza, a pory mniej widoczne. Dodatkowo stosowanie żelu zapewni Ci czystą i świeżą skórę na długo oraz zminimalizuje podatność na pojawianie się niedoskonałości.
  5. Ultrazłuszczający peeling Garnier Czysta Skóra Active zapewnia dokładne starcie martwych komórek naskórka. Skóra dzięki temu jest niepodważalnie gładka i oczyszczona. Produkt ten polecany jest dla osób, które walczą z ciągłym przetłuszczaniem się skóry, jej błyszczeniem i świeceniem. Nie poleca się go dla tych z trądzikiem, ponieważ złuszczenie jest naprawdę silne i może podrażnić trądzikową cerę.