Spalanie tkanki tłuszczowej u mężczyzn

Odkładanie się tkanki tłuszczowej u mężczyzn przebiega inaczej niż u kobiet – tkanka ta w większości jest umiejscowiona na brzuchu i tułowiu. Dlatego też metody redukcji tkanki tłuszczowej muszą być dostosowane do potrzeb męskiego organizmu.

Oprócz kuracji odchudzających oraz ćwiczeń fizycznych zaleca się panom również zabiegi wspomagające w salonach odnowy biologicznej. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych technologii można szybciej pozbyć się nadwagi, ale także oczyścić organizm z toksyn, ujędrnić ciało oraz odżywić skórę, zapewniając jej promienny wygląd. Choć mężczyźni nie posiadają genetycznych skłonności do cellulitu, to ich skóra wraz z wiekiem (oraz bagażem kilogramów) również może tracić elastyczność. Odpowiednio dobrany zabieg może nie tylko pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej, ale też zapobiec jej powstawaniu, oraz wzmocnić skórę.
Najlepiej skorzystać w gabinecie z tzw. pakietu, czyli kompleksowej pielęgnacji, łączącej w sobie rożne zabiegi. Przynosi to optymalne efekty w krótkim czasie – można podczas jednej sesji nie tylko wyszczuplić i wymodelować sylwetkę, ale również przyspieszyć metabolizm i ujędrnić ciało. Oczywiście zabiegi dobiera się indywidualnie, konieczna jest więc konsultacja.
Niewątpliwie do najważniejszych  zabiegów należy drenaż limfatyczny – specjalistyczny masaż wspomagający przemianę materii oraz usuwanie toksyn z organizmu. Wielce pomocne mogą się również okazać: mezoterapia bezigłowa, pozwalająca na „rozpuszczenie” tkanki tłuszczowej, bezinwazyjna liposukcja tkanki tłuszczowej, opróżnianie komórek tłuszczowych czy okłady algowe.

Mężczyźni w dużej mierze korzystają również z suplementacji – która jest skuteczna zwłaszcza przy wzmożonej aktywności fizycznej. Oczywiście preparat również musi być odpowiednio dobrany do potrzeb indywidualnych, zwłaszcza że rynek oferuje wiele możliwości. Wśród suplementów znajdują się np.:
– L – karnityna – którą nasz organizm wytwarza co prawda sam, ale przyjmowanie jej z zewnątrz daje jeszcze lepsze efekty; organizm jest odporniejszy na zmęczenie, oraz zdolny do większego wysiłku. Należy jednak pamiętać, że L – karnityna to nie „cudowne lekarstwo” i w przypadku diety i tak konieczne jest ograniczenie kaloryczności posiłku;
– CLA – zdaniem naukowców pomaga zwiększać syntezę białek w mięśniach, zatrzymując azot, blokuje działanie hormonu katabolicznego, jednocześnie podnosząc termogenezę organizmu- zużywa się na ten cel tkankę tłuszczową. Cięcia kaloryczne w diecie i tak jednak są konieczne, aby schudnąć;
– chitosan – substancja naturalna (wytwarzana z pancerzy morskich skorupiaków), wiąże w jelitach człowieka zjadane kwasy tłuszczowe, nie jest jednak trawiona, w wyniku czego te kwasy również są wydalane z organizmu i nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej;
– inne FAT burnery – regulujące pracę wątroby, obniżające poziom złego cholesterolu, redukujące ilość hormonów odpowiedzialnych za postawanie nadwagi.

Zastrzec należy jednak, że żaden zabieg ani suplement same nie przyniosą spektakularnych efektów (a na pewno nie długotrwałych). Dlatego konieczna jest nie tyle dieta, co zmiana sposobu odżywiania oraz myślenia o jedzeniu, a także wprowadzenie do codziennych zajęć aktywności fizycznej. Będzie to miało korzystny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale na ogólny stan zdrowia.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *