Suplementy diety dla mężczyzn. Na co zwracać uwagę?

Na rynku farmaceutycznym nie brakuje produktów skierowanych wyłącznie dla mężczyzn, również w segmencie suplementów diety. Jakie minerały i witaminy dla mężczyzn są najważniejsze i powinny być nieodzownym składnikiem podobnych preparatów? Jakie wybrać, aby nie tracić czasu i pieniędzy?

Współczesność narzuca nam wysokie tempo życia, nic dziwnego, że czasem potrzebujemy wsparcia nowoczesnej medycyny. Suplementy diety dla mężczyzn, które się sprawdzają? Zobaczmy!

Mężczyzno, jakich suplementów potrzebujesz?

Na rynku znajdziemy suplementy diety dla mężczyzn o różnorodnym składzie, które odpowiadają zmieniającemu się zapotrzebowaniu człowieka w różnym wieku. Po inne suplementy może sięgać mężczyzna po 50-tce, po inne ten, który stara się o dziecko lub chce schudnąć.

Po suplementy sięgają również chętnie sportowcy, osoby pracujące w dużym stresie, mające problemy z energią, odpornością zimą. Warto więc przemyśleć, czego tak naprawdę potrzebujesz, a dopiero potem wybrać się do apteki.

Witaminy dla mężczyzn po 50-tce

Cenne składniki odżywcze są nam niezbędne w każdym wieku, ale często zwracamy na to zwiększoną uwagę po 50-tych urodzinach. W tym wypadku sięgnijmy po podstawowy suplement, który w składzie ma wykaz bardzo wielu witamin i minerałów, takich jak witaminy z grupy B, A i C, żelazo, magnez i cynk.

Suplementy diety dla mężczyzn na odchudzanie

Jeśli chcesz wspomóc utratę kilogramów, najlepiej sięgnąć po tzw. spalacze tłuszczu, dostępne głównie w sklepach z suplementami dla sportowców i zawierające w sobie takie składniki, jak kofeina czy l-karnityna. Jeśli dodatkowo jesteś na niskokalorycznej lub ubogiej diecie, koniecznie wybierz klasyczny suplement ze składem pełnym witamin (głównie witamina C, A, E i witaminy z grupy B) oraz żelazem, cynkiem czy magnezem.

Co dla panów żyjących w stresie?

Stresująca praca, siedzący tryb życia, problemy rodzinne – wszystko to negatywnie wpływa na naszą kondycję. Jeśli od dłuższego czasu czujesz się wykończony i zestresowany, zadbaj o to, aby dostarczyć organizmowi składników, które są Ci niezbędne do funkcjonowania w warunkach podwyższonego stresu. Jest to przede wszystkim magnez, najlepiej w parze z witaminą B6, która wspiera jego przyswajanie. Warto też sięgnąć po zwiększone dawki kwasów tłuszczowych Omega-3.

Jakie witaminy dla mężczyzn starających się o dziecko?

Na rynku istnieje wiele suplementów dla mężczyzn, które wpływają na płodność i stan nasienia, co ma duże znaczenie dla par starających się o dziecko. Jest to przede wszystkim cynk, witamina C, koenzym Q10, często również l-karnityna i l-arganina.

Sprawdź witaminy i suplementy dedykowane mężczyznom w różnym wieku na http://www.e-zikoapteka.pl/witaminy-dla-mezczyzn.html

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →