Tabletki odchudzające – na czym polega ich działanie?

tabletki-na-odchudzaniePreparaty na odchudzanie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Kiedy nie mamy tyle czasu na aktywność fizyczną i komponowanie diety, ile byśmy chcieli, dodatkowe wspomaganie w takie właśnie postaci ułatwia uzyskanie zdrowszej i szczuplejszej sylwetki. W jaki sposób działają tabletki odchudzające. Zawarte w nich składniki podzielić można ogólnie na dwie grupy: przyspieszające spalanie tłuszczu oraz zmniejszające apetyt.

Spalacze tłuszczu

Do najskuteczniejszych składników aktywnych przyspieszających w ten sposób redukcję tkanki tłuszczowej należy kofeina, stąd znajdziemy ją w praktycznie każdym środku na odchudzanie. Dodatkowo akurat kofeina pozwala też pozbyć się nadmiaru wody, powodującego niekiedy opuchnięcia, przez które wyglądamy się i czujemy jeszcze gorzej, niż to wynika z samej nadwagi. Podobnie przyspiesza spalanie tłuszczu także ekstrakt z zielonej herbaty, guarana, wyciąg z owoców garsinia cambogia, ostokrzewu paragwajskiego czy pieprzu. Naprawdę skuteczne są, kiedy uprawiamy ćwiczenia spalające tłuszcz – tabletki na odchudzanie pozwolą nam przyspieszyć widoczne efekty.

Aby jeść mniej

Problemem wielu osób na drodze do szczupłej sylwetki jest podjadanie. Po czekoladę, ciastka, słone przekąski łatwo sięgnąć w stresie, z nudów, na poprawę humoru, z nawyku, na spotkaniach towarzyskich czy żeby chwilowo stłumić głód w trakcie pracy. W efekcie żołądek przyzwyczaja się do częstych porcji i się ich domaga. Wiele osób również je na raz za dużo. Dlatego drugim efektem, jaki mogą przynieść preparaty odchudzające, jest hamowanie apetytu. Pozwoli to zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia bez ciągłego uczucia ssania w żołądku, rozkojarzenia i podenerwowania. Tego typu działanie wykazuje chrom, działający na poziomie regulacji poziomu cukru we krwi, czy też błonnik i inne roślinne włókna, zapewniające uczucie sytości w żołądku.

Nawet więcej

Oprócz przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej, jaką już mamy, szczególnie dla osób prowadzących siedzący tryb życia, wskazane może być również zmniejszenie jego wchłaniania z pożywienia i odkładania. Na przykład popularna ostatnio L-karnityna łączy te dwa właśnie sposoby działania. Wiedząc już, jak działają różne składniki, na stronie chudnij-szybko.pl można znaleźć najlepsze tabletki na odchudzanie do swoich potrzeb.

Krąży przekonanie, jakby preparaty odchudzające jedynie usuwały wodę z tkanek, tworząc iluzję utraty kilogramów i centymetrów bez rzeczywistych zmian. Jak widać, ich działanie jest jednak o wiele bardziej wszechstronne.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →