Wizyta u kosmetyczki-biostymulacja

Najnowsze technologie, takie jak biostymulacja, są pomocne nie tylko w zabiegach leczniczych. Coraz częściej można je spotkać w ofercie salonów kosmetycznych. Można przy tym rozróżnić biostymulację elektryczną oraz laserową. Obie sprowadzają się do pobudzenia mięśni przy pomocy przekazywanych impulsów.

Jeśli chodzi o elektryczną biostymulacje, to wybrane części ciała (lub twarzy) są podpinane do specjalnego urządzenia, a następnie aplikuje się impulsy (oczywiście o dopasowanej do potrzeb intensywności). Elektryczna biostymylacja nie powoduje uczucia dyskomfortu, wręcz przeciwnie – wywołuje podobne wrażenia co „naturalne” bodźce. Do jej efektów można zaliczyć pozytywne zmiany w obrębie ciała: ujędrnienie, redukcję cellulitu, rozstępów, wzmocnienie mięśni, uniesienie biustu, a także modelowanie pośladków, ud czy łydek. Również nasza twarz może wiele zyskać dzięki elektrycznej biostymulacji, wśród efektów znajdują się: poprawa ukrwienia i dotlenienia skóry, redukcja zmarszczek, ujędrnienie, poprawa owalu twarzy.

Jeden zabieg trwa około pół godziny. Najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując całą serię – nawet kilkunastu biostymulacji. Co ciekawe – nie są wymagane odstępy czasu między nimi. Jeśli natomiast chodzi o biostymulację laserową, to znajduje ona szersze zastosowanie, nie tylko w kosmetyce, ale też w dermatologii. Dzięki naświetlaniu laserem niskoenergetycznym można oddziaływać na zmienione obszary skórne, redukować przebarwienia, owrzodzenia, odleżyny, leczyć choroby skórne (zarówno wirusowe – jak opryszczka, półpasiec czy brodawczaki), jak i o innej etiologii (zaburzenia pigmentacyjne, wypryski, łojotok, trądzik, grzybica), a także redukować wypadanie włosów czy wspomagać terapię przy łysieniu plackowatym. Biostymulacja laserowa daje efekty nieco szybciej (już po 10 zabiegach skóra jest w wyraźnie lepszej kondycji). Dzięki regularnemu powtarzaniu zabiegów można nie tylko pozbyć się rozstępów, wygładzić skórę, zlikwidować niewielkie blizny, ale także zredukować cellulit i spłycić bardziej widoczne zmarszczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *