Włoskie zegarki od marek Diesel i Empioro Armani

Dwaj różni projektanci, dwie różne marki, dwa różne znaki rozpoznawcze. Wspólny kraj pochodzenia: Włochy. Wspólny czas debiutu, bo obie marki pojawiły się na rynku w latach 70. Czy południowy temperament uwidacznia się w ich propozycjach? Jakie są ich znaki szczególne? I na jakie zegarki Diesel i Empioro Armani warto zwrócić uwagę w sklepie Luxtime? Zapraszamy do lektury!

Zegarki Empioro Armani

Zacznijmy od tej odrobinę starszej firmy. Giorgio Armani i jego partner Sergio Galeotti swój dom mody założyli w lipcu 1975 roku. Ma on wiele mniejszych marek i właśnie do nich należy Empioro Armani, która została pomyślana jako młodzieżowa linia (właściwie „młodzieżowa”, bo tak naprawdę przeznaczona dla młodszych dorosłych, dziś dwudziestolatków czy trzydziestolatków). To jedna z droższych linii wypuszczanych przez ten dom mody. Można w niej kupić także zegarki.

Chcielibyśmy zwrócić najpierw uwagę na zegarki damskie Giorgio Armani, a wśród nich Emporio Armani Chiara Ar7437. To zegarek na metalowej bransolecie, z kopertą wykonaną ze stali. Cyferblat jest wysadzany kryształkami i brak na nim oznaczeń godzin. Jest za to sekundnik, jest też mineralne szkiełko. Kwarcowy mechanizm i zasilanie na baterię zapewniają długą żywotność.

Natomiast męski zegarek, który chcemy polecić, to Emporio Armani Luigi Ar1970. To z kolei propozycja na skórzanym pasku. W całości w kolorze czerni. Koperta wykonana jest z matowej stali. Znajdziemy w nim sekundnik, datownik i chronograf, a na tarczy oznaczone 24 godziny.

Szkiełko jest mineralne i zapewnia wodoszczelność do 50 metrów. Wykorzystane mechanizm kwarcowy pochodzi od marki Miyota.

Zegarki Diesel

Marka Diesel jest młodsza od Armani tylko o 3 lata. Została założona w 1978 roku. Adriano Goldschmied i Renzo Rosso otworzyli ją we włoskim mieście Molvena. Sklep Luxtime na swoim blogu pisał już o ich historii, dlatego nie będziemy się na niej ponownie skupiać. Chcemy za to wskazać dwa z nich, które szczególnie dobrze zaprezentują się na Państwa nadgarstkach.

Zegarki Diesel damskie dobrze reprezentuje model Diesel Nuki Dz5502. Jego koperta i bransoleta wykonane są ze stali w kolorze różowego złota. Żarówki mają fluorescencyjne pokrycie, wobec czego świecą w ciemności. Za dnia natomiast lśni tarcza o fakturze brokatu. I tu mamy mineralne szkiełko o wodoszczelności do 50 metrów.

Zegarki męskie Diesel mają natomiast przedstawiciela w Diesel Rasp DZ4455, którego nie da się zapomnieć ze względu na wykorzystane (wyjątkowo trafne!) połączenie głębokiego brązu paska i koperty z ciemnym granatem tarczy. Zegarek ma chronograf, minutnik i datownik. Na tarczy znajdziemy oznaczenie godzin i jedną cyfrę: 9 oraz logo projektanta.

Czy wybór włoskiego zegarka sprawi, że poczujemy na skórze południowe słońce? Niekoniecznie. Będziemy jednak cieszyć się ciekawym projektem, co chyba jest sprawiedliwą zamianą.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →