Zegarek męski z duszą i wielowiekową tradycją marki – Bulova.

Cały XIX wiek to czas wielkiej emigracji do Stanów Zjednoczonych. Jednym z emigrantów, który chciał spełnić swój amerykański sen, był Joseph Bulova. Spełnienie marzeń o lepszej pracy jednak przerosło oczekiwania czeskiego emigranta, ponieważ stworzył on z małego zakładu wielki koncern, który doczekał się nawet debiutu na giełdzie.

Co cechuje zegarki męskie Bulova? Przede wszystkim są to czasomierze wysokiej jakości z dobrych materiałów, okraszone nieszablonową historią, doświadczeniem, a nade wszystko nietuzinkowym designem. Tradycje liczone w pokoleniach sprawiły, że marka Bulova zyskała ogromny prestiż, który został pokreślony przez największe wydarzenia na świecie, ale o tym dalej. Romantyczna historia, brzmiąca jak amerykański sen, to opowieść o czeskim emigrancie, który założył znanego giganta o nazwie Bulova. Joseph Bulova, bo o nim mowa, rozpoczął od małego zakładu jubilerskiego, ale dalszą część opowieści poznają Państwo poniżej. Zegarki Bulova to synonim takich cech jak luksus, prestiż, elegancja i wyjątkowość w każdym calu. Kunszt zegarmistrzowski widać w każdym modelu zegarka. Zapraszamy do zapoznania się z marką zegarków męskich Bulova.

Rys historyczny, czyli od zera do milionera

Joseph Bulova emigrował z kraju i postanowił rozpocząć życie od nowa w Stanach Zjednoczonych. Owładnięty marzeniami, chciał spełnić swój amerykański sen. Młody i ambitny człowiek szybko podjął swoją pierwszą pracę, a była to firma Tiffany`ego. Przedsiębiorczy Bulova zakończył współpracę z renomowaną marką i otworzył swój własny biznes w 1875 roku. W znanej i bogatej dzielnicy Nowego Jorku powstał pierwszy sklep jubilerski Josepha Bulova. Po wielu latach, czyli w 1911 r. firma rozpoczęła produkcję zegarków i zegarów. Pierwszymi czasomierzami były zegary i zegarki męskie Bulova, a pierwsze modele damskie Bulova wprowadzono na rynek 1924 r. Lata dwudzieste XX wieku to dynamiczny rozwój manufaktury i sprzedaży zegarków. Konsorcjum zdołało na przestrzeni dosłownie „paru lat” zwiększyć swój kapitał z 50 tys. dolarów do 1 miliona dolarów. Firma, idąc za sukcesem, zadebiutowała również 1927 r. na amerykańskiej giełdzie. To był główny fundament do powstania jednej z najbardziej prestiżowych marek świata.

Niebywałe osiągnięcia i droga do światowego prestiżu w branży zegarkowej

Zegarki męskie Bulova od wieków kojarzone są z innowacyjnością i nowoczesnymi technologiami. To właśnie prestiżowa marka wprowadziła nowinkę, którą jest zastosowanie kamieni szlachetnych w mechanizmach automatycznych. Zadaniem kamieni naturalnych w różnej liczbie nie jest tylko ładna prezentacja widocznych dla użytkownika części mechanizmu, ale przede wszystkim zwiększenie jego żywotności. Kamienie łożyskujące, które zastępują elementy metalowe, nie zużywają się tak szybko, jak stal. Bardzo ważną datą jest 1952 rok, ponieważ marka Bulova zaprezentowała najdokładniejszy zegarek kamertonowy na świecie. Działał on z dokładnością 2 sekund na dobę. Jednak najbardziej prestiżowym wydarzeniem i zapierającym dech w piersiach była podróż zegarka Bulova w kosmos. Jeden z czasomierzy marki został wykorzystany przez NASA do udziału w misji Apollo 11. Czasy współczesne to także kontynuacja znamienitych wydarzeń i rozwoju marki. 2010 rok to także wyjątkowa data, ponieważ koncern zaprezentował najdokładniejszy zegarek kwarcowy na świecie, a w 2015 r. powstaje technologia UHF – zegarek automatyczny, który dodaje lub odejmuje maksymalnie 10 sekund w ciągu roku.

Czym charakteryzują się czasomierze marki Bulova?

Zegarki męskie Bulova to przede wszystkim wysoka jakość wykonania. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej. Stal jest odporna na korozję oraz niewielkie uderzenia, co zapobiega zniszczeniu kopert czy bransolet. Paski wykonywane są z klasowej skóry naturalnej, szytej dodatkowymi nićmi, które zapobiegają rozwarstwieniu się paska. Szkła mineralne chroniące tarczę, są odporne za zarysowania .

Marka posiada w swych zegarkach własne mechanizmy opracowane przez najlepszych specjalistów. Są to napędy kwarcowe na baterie, mechaniczne do nakręcania lub automatyczne wychwytujące ruch dłoni i zamieniające je w energię zasilającą mechanizm. Czasomierze marki posiadają również rozmaite funkcje i szczelności. Poszczególne zegarki mają stoper, chronograf czy tachymetr – pomiar prędkości na podstawie czasu. W chronografie można znaleźć również rozbudowany datownik. Na małych tarczach w zegarku z chronografem znajdują się oddzielnie nazwy dni tygodnia, numery dni miesiąca, a nawet nazwy miesięcy.

Zegarki męskie Bulova to nie tylko luksus, prestiż, rasowy styl i funkcjonalność, ale także możliwości pływania w zegarku. W poszczególnych modelach można umyć dłonie. Lepiej uszczelnione modele można zabrać na basen do powierzchniowego pływania. Marka oferuje również czasomierze, w których swobodnie można zejść pod taflę wody.

Romantyczna historia, bogata tradycja, wielki prestiż, wysoka jakość i ogromna funkcjonalność to cechy renomowanej marki Bulova. Każdy mężczyzna, który poszukuje zegarka dla siebie, powinien koniecznie poznać zegarki męskie Bulova i zakosztować odrobiny luksusu na swoje dłoni.

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →