Zegarki do garnituru – nasze propozycje!

zegarki męskie

Elegancki zegarek do garnituru to must have każdego szykownego pana. Często razem z obrączką jest jedyną biżuterią mężczyzny. Jednak nie każdy zegarek pasuje do każdego garnituru, dlatego podpowiadamy, jaki zegarek do garnituru wybrać, aby uniknąć modowej wpadki.

Jaki zegarek do garnituru?

Idealny zegarek garniturowy powinien spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim powinien być stosunkowo nieduży. Dlaczego? – Zegarek do garnituru powinien mieścić się pod mankietem koszuli tak, aby być niewidocznym. Z tego powodu przyjmuje się, że jego tarcza nie powinna przekraczać 40 mm – radzi ekspert https://zegarownia.pl/. Zwróć uwagę też na to, by koperta nie była zbyt gruba, w przeciwnym razie mogłaby Cię uwierać pod mankietem.

Najlepszy zegarek męski garniturowy to zegarek klasyczny. Cechuje go prostota i elegancja. Szczytem szyku jest prosta tarcza, najlepiej z rzymskimi cyframi lub indeksem bez cyfr, proste wskazówki i ewentualnie datownik. Zasada „im mniej, tym lepiej” sprawdza tu się znakomicie, zapomnij więc o dodatkowych funkcjach i zbędnych ozdobach. Elegancki zegarek męski do garnituru broni się swoim klasycznym minimalizmem.

Zegarek do garnituru to zegarek na skórzanym pasku. Klasyczny to pasek czarny, pasujący do wszystkich stylizacji, który pozwoli uniknąć modowej wpadki. Jedynym kolorem garnituru, do którego nie pasuje czarny pasek, jest granat. Z granatowym garniturem lepiej będzie się komponować zegarek na brązowym pasku. Koperta natomiast powinna być srebrna, a tarcza biała. Taki zestaw zapewni Ci uniwersalną elegancję.

Czy zegarek na bransolecie do garnituru to dobry pomysł? Zasadniczo za najbardziej odpowiedni uznaje się zegarek na pasku. Jednak tak jak różne są zegarki, tak różne są garnitury. Do mniej oficjalnego outfitu, garnituru z deseniem czy nieformalnie skrojonego możesz sobie pozwolić na zegarek na bransolecie. Dopasuj ją wówczas do sprzączki paska i innych metalowych dodatków, które będziesz miał na sobie.

Zegarek do garnituru ślubnego

Choć zazwyczaj największa uwaga skupiona jest na pannie młodej, męska stylizacja jest również bardzo ważna. Warto więc poświęcić nieco uwagi na wybór zegarka do garnituru ślubnego. Tutaj króluje klasyka. Jeśli garnitur ślubny będzie czarny, warto postawić na zegarek na czarnym pasku. W przypadku garnituru granatowego, pasek powinien być brązowy. Najlepsze są paski minimalistyczne, bez widocznych przeszyć, minimalizm zalecany jest też przy wyborze tarczy. Zegarek do garnituru ślubnego nie musi być nowy, jednak pasek powinien być w stanie nienagannym, w żadnym razie nie może mieć przetarć czy uszkodzeń. Zegarek, jak zawsze w przypadku garnituru, powinien być schowany pod mankiet.
Czasem stylizacja ślubna obojga młodych jest bardziej ekscentryczna, pojawiają się akcenty kolorystyczne, czy trampki. Wówczas można sobie pozwolić na zegarek o mniej formalnym wyglądzie, choć nadal nie powinien to być zegarek sportowy na silikonowym pasku.

Zegarek do garnituru do 500 zł

Zegarek do garnituru nie musi być drogi. Z klasycznych zegarków do 500 zł znajdziesz w naszej ofercie na przykład zegarek firmy Timex. Srebrna koperta i czarny pasek ze skóry naturalnej oraz czarna tarcza sprawiają, że zegarki prezentują się bardzo elegancko. Przyjrzyj się także zegarkom z subtelnym indeksem liniowym, srebrną koperta i czarnym lub brązowym paskiem.

W tej cenie znajdziesz również zegarki na bransolecie, zarówno te bardziej klasyczne – srebrne, jak i złote. Mechanizmy w takich czasomierzach zazwyczaj są kwarcowe, zasilane baterią. Tarcze przykryto szkiełkiem mineralnym, zabezpieczającym przed zarysowaniami.

Zegarek do garnituru do 2000 zł

Dla miłośników elegancji i wysokiej jakości proponujemy zegarki Locman od zegarownia.pl, najbardziej znanego włoskiego producenta. Ponadczasowy wygląd i niezawodny mechanizm automatyczny czynią z nich wyjątkowy dodatek do męskiej stylizacji. Zegarki posiadają duży datownik przy godzinie trzeciej i są wodoszczelny do 50 m.

źródła obrazu

  • zegarki-do-garnituru-nasze-propozycje: Specjalne uwagi do Wydawcy: źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: kalinichenkod

About Agnieszka I Tomek

Lubimy pisać o tym w jaki sposób dbać o męskie ciało. Agnieszka czuwa nad poprawnością tekstów. Tomek analizuje je męskim okiem:)

View all posts by Agnieszka I Tomek →